Takeru vs. Pettas i powrót Kyotaro po latach na K’Festa 4

0
1123

Organizacja K-1 jeszcze przed końcem starego roku ogłosiła swoją pierwszą galę w 2021. Tradycyjnie będzie to K’Festa, ale tym razem odbędzie się ona wcześniej niż zwykle, bo 24 stycznia w Yoyogi National 1st Gymnasium. Zobaczymy na niej odwołane wcześniej starcie o pas do 60 kg między Takeru a Leoną Pettasem. Po ponad dziesięciu latach do kickboxingu i zarazem do K-1 wróci Kyotaro Fujimoto.

Po raz ostatni Kyotaro bił się z użyciem nóg… 31 grudnia 2010 roku. Przegrał niespodziewanie na Dynamite!! 2010 z Gegardem Mousasim. Wcześniej natomiast zdobył pas mistrzowski do 100 kg, wygrywając w czteroosobowym turnieju, nokautując Melvina Manhoefa i pokonując Gokhana Sakiego. Tytuł obronił zaś posyłając na deski Jereome’a Le Bannera. Następnie skupił się na karierze bokserskiej, w czasie której zdobył azjatyckie tytuły WBC i WBO, osiągając rekord 21-2. W ostatnim pojedynku pięściarskim (o pasy WBC Silver i WBO International) został znokautowany przez Daniela Dubois. Jeszcze nie wiadomo z kim Fujimoto skrzyżuje rękawice w styczniu. Mistrzem wagi ciężkiej K-1 jest obecnie Roel Mannart.

Starcie Takeru i Reony Kato anonsowane było na listopad, na galę w Fukuoce, ale obrońca tytułu wypadł przez kontuzję, w związku z czym zmieniono main event i jego rangę (Sina Karimian i K-JEE walczyli o pas, a wcześniej miał to być superfight). Teraz organizatorzy podejmują drugą próbę, aby ostatecznie skonfrontować mistrza K-1 i mistrza Krush. W 2020 Takeru Segawa walczył tylko raz, pokonując w marcu Petchdama Petchkiatpetcha.

Inaczej niż w poprzednich latach, event odbędzie się w Tokio, a nie w Saitamie. Pierwsza hala Yoyogi National Gymnasium może pomieścić ponad 13 tysięcy widzów. K-1 będzie mogło więc sprzedać od 5 do 6,5 tysiąca biletów (jeżeli pozwolą na to władze). To ciekawy ruch także z historycznego punktu widzenia, bo właśnie w większej arenie kompleksu zbudowanego na igrzyska w 1964 roku, przez pierwsze trzy lata (1993-95) odbywało się GP K-1 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here