Takeru wraca na K’Festa 3 w walce o dwa pasy

0
1672
takeru festa3

K-1 ogłosiło pierwszych uczestników gali K’Festa 3, która tradycyjnie odbędzie się w głównej hali Saitama Super Arena. 22 marca 2020 zobaczymy największą gwiazdę japońskiej organizacji Takeru Segawę, który stanie tym razem do walki o dwa trofea – mistrza K-1 do 60 kg i ISKA.

Rywalem mistrza wagi superpiórkowej K-1 będzie niepokonany w 13 pojedynkach zawodowych Adam Bouarourou na co dzień mieszkający i trenujący we Francji. Marokańczyk swój tytuł do 61 kg zdobył w Paryżu w czerwcu 2019, gdzie pokonał przez TKO w 2 rundzie Joana Penafiela (kontuzja nogi).

Takeru wraca do regularnych walk po pokazowym pojedynku z Yukim Egawą podczas grudniowej gali w Nagoyi. Wcześniej pokonał listopadzie Yutę Murakoshiego i Yodkitsadę. Pojedynków w 2019 roku byłoby jeszcze więcej, gdyby nie kontuzja ręki.

W Saitamie zobaczymy także przynajmniej dwie inne konfrontacje o pasy. Mistrz limitu -67,5 kg Yuta Kubo zmierzy się z posiadaczem tytułu Krush Jordannem Pikeurem z Mike’s Gym. Krush to bezpośrednie zaplecze gal K-1 Japan.

O trofeum w kategorii superlekkiej (-65 kg) zmierzą się także Rukiya Anpo i Fukashi Mizutani. Anpo zdobył tytuł po kontrowersyjnym zwycięstwie nad Kaewem w czerwcu 2019. Fukashi zasłużył na title shot po grudniowym zwycięstwie przez TKO nad weteranem kickboxingu i MT Tetsuyą Yamato. Był mistrzem takich organizacji jak RISE, KNOCK OUT, czy REBELS.

22 marca do akcji wrócą także inni mistrzowie K-1: Yuki Egawa, Takei Yoshiki, Kenta Hayashi i KANA. Ponadto ogłoszono także kolejną galę w tym roku. 26 lipca japoński promotor odwiedzi wyspę Kyushu, a konkretnie Fukuokę. Wyjście poza region Kanto to przemyślany ruch ze względu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here