Tavares robi krok ku tytułowi. Festiwal nokautów na Glory RIVALS 1/Enfusion 108 (WYNIKI) (WIDEO)

0
7129

Pierwsza, historyczna gala Glory i Enfusion miała miejsce w Alkmaar, a więc w mateczniku tej drugiej organizacji. Większość na rozpisce stanowili również fajterzy rywalizujący na co dzień u Edwina van Osa, a w main evencie Luis Tavares znokautował Florenta Kaouachiego, czym dał kolejny sygnał, aby dostać szansę walki o pas Glory.

Tavares miał bardzo dużą przewagę, jeżeli chodzi o boks. Poza tym cały czas dążył do zamknięcia rywala. Francuz z kolei odpowiadał głównie kopnięciami, ale nie potrafił poradzić sobie z ciągle napierającym przeciwnikiem. Najpierw pod koniec pierwszej rundy kombinacją lewy na dół-prawy na górę trenujący w Holandii zawodnik posłał Kaouachiego na deski. Finałowa akcja przypadła jednak na trzecią odsłonę, kiedy lewy sierp spadł na głowę zawodnika z Francji.

W co-main evencie po mało porywającym pojedynku Ibrahim El Bouni wygrał ze ściągniętym w zastępstwie Clyde’em Brunswijkiem. Efektownych akcji nie brakowało za to w konfrontacji wracającego po trzyletniej przerwie Regilio van den Enta z Joe Johnsonem. Holender wygrał przez cios na wątrobę w pierwszej rundzie.

Bardzo ciekawie zapowiadała się konfrontacja w wadze ciężkiej między Martinem Terpstrą a Muhammedem Ballim. W pierwszej rundzie byliśmy świadkami wielu mocnych akcji z obu stron. Gdy apetyty się rozbudziły, w drugiej rundzie Turek doznał kontuzji nogi podporowej przy kopnięciu i pojedynek się zakończył.

Znany z gal KoK, HFO czy ECE Rodrigo Mineiro skonfrontował się z mistrzem WFL, byłym pretendentem do pasa Enfusion i uczestnikiem turnieju KoK Jayem Overmeerem. Walka zakończyła się w drugiej rundzie, po tym jak Brazylijczyk otrzymał parę kolan w klinczu i nie miał chęci kontynuowania walki.

Przed Glory RIVALS miały miejsce zwyczajowe dwie części Enfusion. Na Enfusion Talents zobaczyliśmy m.in. twardą B-klasową walkę Zidane El Bialiego z Bjornem Petpoomem, debiut świetnego kopacza Gilvana Gomesa, który decyzją przegrał z Levim Thompsonem, czy kolejny efektowny występ Robina Gillebaarda, który ustrzelił wątrobę Kelsona Diego Barbosy po około pół minuty.

Bilal El Alaoui po trzech knockdownach rozprawił się natomiast z Węgrem Renato Gomanem.

Na części głównej Enfusion 108 po świetnych pojedynkach Ismael Ouzgni pokonał Jimmy’ego Kuijerena, a dowołany na 3 dni przed galą Salah Hitou wygrał z Yanickiem Vlietem. W main evencie Younes Smaili wygrał z Conanem Saelensem.

Youssef Madi zanotował efektowne zwycięstwo nad Adilem Bougzirem po dość jednostronnym pojedynku. Kończącą akcją okazało się latające kolano w drugiej odsłonie.

Niemałą niespodziankę sprawił Steven van den Broek, który obrotowym kopnięciem znokautował mistrza ECE Raymonda Bonte. Czemu niespodziankę? Otóż van den Broek jeszcze niedawno rywalizował w wadze do 77 kg, a teraz poszedł dwie kategorie w górę i zameldował się w limicie 93 kg.

Wyniki gali Glory RIVALS 1/Enfusion 108 (11 czerwca 2022, Sporthal de Mijse, Alkmaar):
Glory RIVALS 1:
95 kg: Luis Tavares pok. Florent Kaouachi przez KO 3R (lewy sierp)
95 kg: Ibrahim El Bouni pok. Clyde Brunswijk przez jednogłośną decyzję
77 kg: Regilio van den Ent pok. Joe Johnson przez KO 1R (cios na wątrobę)
+95 kg: Martin Terpstra pok. Muhammed Balli przez TKO 2R (kontuzja kolana)
77 kg: Jay Overmeer pok. Rodrigo Mineiro przez TKO 2R (kolana na tułów)

Enfusion 108:
70 kg: Younes Smaili pok. Conan Saelens przez jednogłośną decyzję
61 kg: Salah Hitou pok. Yanick Vliet przez jednogłośną decyzję
93 kg: Steven van den Broek pok. Raymond Bonte przez KO 1R (obrotówka na tułów)
77 kg: Youssef Madi pok. Adil Bougzir przez KO 2R (latające kolano)
77 kg: Ismael Ouzgni pok. Jimmy van Kuijeren przez jednogłośną decyzję

Enfusion Talents:
70 kg: Robin Gillebaard pok. Kelson Diego Barbosa przez KO 1R (cios na wątrobę)
70 kg: Bas Willemse pok. Marouan Elkass przez jednogłośną decyzję
70 kg: Bilal El Alaoui pok. Renato Goman przez TKO 2R (3 knockdowny w rundzie)
66 kg: Zidane El Biali pok. Bjorn Peetpoom przez jenogłośną decyzję (B-klasa, 3×2 min)
66 kg: Levi Thompson pok. Gilvan Gomes przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here