Tenshin Nasukawa na kwietniowej gali RISE! Rozpiska zamknięta?

0
1426

Tenshin Nasukawa od jakiegoś czasu informował o tym, że pojawi się na pierwszej gali RISE World Series w 2020 roku, która odbędzie się 12 kwietnia w Osace, w hali Edion Arena. Dzisiaj natomiast poznaliśmy jego rywala. Poza tym organizatorzy podali uczestników superfightów, openingów i walk rezerwowych do dwóch turniejów.

Nasukawa zmierzy się z Andrijem Mezentsevem. Ukrainiec to zawodnik MT z wieloma osiągnięciami amatorskimi. Na ME IFMA w 2018 doszedł do półfinału. Jako junior wielokrotnie stawał na podium MŚ w różnych kategoriach wiekowych. W karierze zawodowej bił się w MAX MT, a także na stadionach Bangla i Phetchbuncha. Jest również mistrzem ISKA w MT w kategorii do 53,5 kg. Ma też rekord 1-0 w zawodowym boksie. Tenshin w ostatniej walce na sylwestrowym RIZIN.20 znokautował Rui Ebatę.

Uczestników ćwierćfinałów obu Grand Prix przybliżaliśmy TUTAJ.

W pojedynku rezerwowym turnieju do 63 kg podwójny były pretendent do tytułu RISE Hideki Sasaki podejmie znanego z RIZIN Tomohiro Kitai. Kitai w 2018 roku na gali w Fukuoce zremisował z Kurogim Darvishem. Potem m.in. przegrał z Kento Haraguchim i Taiju Shiratorim.

W rezerwowym starciu w azjatyckim turnieju do 55 kg rękawice skrzyżują RASTA i Yuki Kyotani. RASTA to były pretendent do tytułu RISE w tej kategorii. W styczniu przegrał walkę o pas z Masahiko Suzukim po poddaniu przez narożnik w 4. rundzie. Kyotani to natomiast lokalny bohater, który w ostatnim występie przegrał przez decyzję na styczniowym RISE 136 z SHIRO, a więc finalistą zeszłorocznego GP do 57 kg.

W najciekawszym ogłoszonym superfighcie zmierzy się dwóch zawodników o widowiskowym stylu z występami w RIZIN. Thalisson Gomes Ferreira stanie naprzeciwko Kana Nakamury. Brazylijczyk, dzięki pomieszaniu muay thai z ulicznym stylem, przeważnie nie daje nudnych walk, a do tego bywa skuteczny, co pokazywał m.in. w konfrontacji z Taigą Kawabe, którego znokautował. Jego przeciwnik natomiast pokazał się szerokiej publiczności po tym, jak znokautował Itto Nakatake na RIZIN.16 w Kobe w czerwcu. W ostatniej walce przegrał z Ryukim w lipcu na gali RISE WS.

Rozpiska RISE World Series 2020 1st Round (Osaka, 12 kwietnia 2020):

ćwierćfinał GP -63 kg: Boldbaatar Altandulguun vs. Istvan Stefan Korodi
ćwierćfinał GP -63 kg: NAOKI vs. Jan Kaffa
ćwierćfinał GP -63 kg: Taiju Shiratori vs. Neunglanlek Jitmuangnon
ćwierćfinał GP -63 kg: Chadd Collins vs. Kento Haraguchi
ćwierćfinał GP -55 kg: Cheng Liu vs. Brodie Stalder
ćwierćfinał GP -55 kg: SHIRO vs. Mehrdad Sayadi
ćwierćfinał GP -55 kg: Fritz Biagtan vs. Pajanchai PKSaenchaigym
ćwierćfinał GP -55 kg: Chann Khem vs. Masahiko Suzuki
walka rezerwowa GP -63 kg: Hideki Sasaki vs. Tomohiro Kitai
walka rezerwowa GP -55 kg: RASTA vs. Yuki Kyotani
61 kg: Thalisson Gomes Ferreira vs. Kan Nakamura
57 kg: Tenshin Nasukawa vs. Andrii Mezentsev
70 kg: YUYA vs. Kensuke Yabunaka
57,5 kg: Naoki Yamada vs. ATSUYA
55 kg: RIKIYA vs. ASATARO
55 kg: Ryunosuke Omori vs. Keito Asahi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here