Tenshin Nasukawa wraca w listopadzie

0
683

Po pokonaniu Kojiego Tanaki na RIZIN.24 Tenshin Nasukawa ma już zaplanowaną kolejną walkę. Gwiazda japońskiego kickboxingu wróci do akcji na gali RISE Dead or Alive 2020 in Osaka 1 listopada, a jego przeciwnikiem będzie Yuki Taguchi.

Obaj zawodnicy mieli spotkać się w czerwcu na gali RISE World Series, ale plany pokrzyżowała epidemia COVID-19. O Yukim pisaliśmy wówczas:

Japończyk to weteran japońskich ringów, a początek jego dużej kariery miał miejsce jeszcze w starym K-1. W 2011 roku wziął od udział w turnieju do 63 kg, gdzie doszedł do ćwierćfinału. Po znokautowaniu Yujiego Takeuchiego w 1. rundzie, w ćwierćfinale musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora Tetsuyi Yamato. O tym wydarzeniu przypominaliśmy w ramach naszego throwbacku. Rok później uległ natomiast Koyi Urabe. Potem był m.in. mistrzem RISE, oraz rywalizował z takimi zawodnikami jak Zakaria Zouggary, czy Rodtang. Zadebiutował też w RIZIN.

Będzie to pożegnalny pojedynek Yukiego, który jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci japońskiego promotora, stąd też pseudonim „Mr. RISE”.

W Edion Arenie zobaczymy także czteroosobowy turniej do 55 kg o którym pisaliśmy TUTAJ. Wygrany oficjalnie ma dostać szansę, aby w przyszłości zmierzyć się z Nasukawą. Poza tym organizatorzy ogłosili szereg superfightów. W najciekawszych mistrz RISE do 65 kg Kosei Yamada podejmie mistrza mistrza Japonii WBC MT Katsukiego Kitano, posiadacz pasa NJKF Ryota Nakano zmierzy się z mającym występy w RIZIN, Shoot Boxingu, czy młodzieżówce starego K-1 Hiroto Yamaguchim, a były mistrz DEEP KICK z walkami w RIZIN Kan Nakamura skrzyżuje rękawice ze strikerem MMA z Shooto/RIZIN Mamoru Uoim, znanym także jako „Fullswing”.

Galę będzie można oglądać w FITE.TV. Pełna rozpiska gali RISE Dead or Alive in Osaka 1 listopada TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here