Tenshin wraca na RISE on Abema, czyli gala w studiu

0
1086

RISE zorganizowało konferencję, na której poinformowano o kolejnej gali japońskiego promotora. Odbędzie się ona 11 lipca, ale nie ujawniono miejsca. Najprawdopodobniej jednak zawody zostaną rozegrane w studiu telewizyjnym oficjalnego nadawcy na Japonię, a więc cyfrowej platformy telewizyjnej Abema.

Na rozpisce będziemy mieli 7 pojedynków. Zobaczymy Tenshina Nasukawę, który nie walczył od sylwestrowego RIZIN.20 i pokonana Rui Ebaty. Nie ogłoszono jednak przeciwnika zawodnika z Teppen Gym. Wiadomo tylko, że limit będzie wynosił 57 kg. Plany największej gwiazdy RISE udaremniła pandemia. W pierwszym terminie RISE World Series miał zmierzyć się z mistrzem ISKA Andrijem Mezencewem, a w drugim z Yukim Taguchim, weteranem japońskiego kickboxingu i legendą organizacji.

Tak samo na swoich rywali czekają: zwycięzca zeszłorocznego GP do 61 kg, kolega klubowy Nasukawy Taiju Shiratori, oraz mistrz DEEP KICK Kan Nakamura, który ma już na koncie występy w RIZIN i RISE. Shiratori miał wziąć udział w przełożonym turnieju World Series do 61 kg, a Nakamura został w superfighcie tej samej gali zestawiony z agresywnie walczącym Thalissonem Gomesem Ferreirą.

Zobaczymy w ringu Kento Haraguchiego, który na początku 2020 roku zdobył tytuł kategorii do 61 kg. W 2018 wygrał on także czteroosobowy eliminator do kickbokserskiego GP RIZIN, które ostatecznie się nie odbyło. Jego rywalem będzie Vitor Tofanelli. Brazylijczyk to zawodnik karate kyokushin, z 26 zawodowymi walkami MMA na koncie. Ma też pewne doświadczenie w kickboxingu (walki na RISE i Hoost Cup). Bił się m.in. w Pancrase, czy HEAT. Jest członkiem Nakahara Fight Team, klubu prowadzonego przez byłego mistrza świata w kyokushinie, a także byłego fajtera DREAM i WSOF Andrewsa Nakahary.

Mistrz RISE do 55 kg, a także DEEP KICK i WBC MT Japan Masahiko Suzuki zmierzy się z byłym mistrzem stadionu Lumpinee – Visanlekiem. Taj mieszka w Japonii i jest trenerem w klubie MEIBUKAI pod Nagoyą. Bił się m.in. z Tenshinem Nasukawą na jednej z gal KNOCK OUT. Inni znani rywale Visanleka to Wanchalong, czy Kaew.

Posiadacz tytułu RISE do 53 kg Toki Tamaru skrzyżuje rękawice z Masakingiem, który do tej pory walczył głównie na lokalnych galach. Tamaru to kolega klubowy braci Kawabe (TAIGA i HIROYA) z TRY HARD GYM.

Hiroto Yamaguchi miał dość barwną karierę juniorską, bowiem jeszcze za czasów starego K-1 wygrał amatorski, młodzieżowy turniej eliminacyjny dla regionu Kansai (Osaka i okolice). Trzy lata później doszedł do półfinału GP młodych zawodowców w Krush, w ćwierćfinale nokautując Minoru Kimurę, a w kolejnej fazie przegrywając decyzją z Koyą Urabe. Jako senior walczył m.in. w RIZIN (porażki z Tetsuyą Yamato i Taiju Shiratorim), Shoot Boxingu (walka z Zakarią Zouggarym), KNOCK OUT i oczywiście RISE. Był też mistrzem Japonii WBC MT. Jego rywal to Yoshimichi Matsumoto, który miał okazję mierzyć się m.in. z legendarnym Pakornem, czy uczestnikiem zaplanowanego GP RISE Naokim. To były zawodowy pięściarz z dwunastoma profesjonalnymi występami (rekord 10-2, 8 KO, nieznokautowany). Panowie mieli bić się ze sobą już w marcu na odwołanej gali RISE 138.

Zaplanowane turnieje w ramach RISE WS mają rozpocząć się jesienią, teoretycznie w niezmienionych składach.

Rozpiska gali RISE on Abema (11 lipca):

57 kg: Tenshin Nasukawa vs. TBA
65-66 kg: Taiju Shiratori vs. TBA
69-72 kg: Kan Nakamura vs. TBA
58 kg: Masahiko Suzuki vs. Visanlek MEIBUKAI
67 kg: Kento Haraguchi vs. Vitor Tofanelli
55 kg: Toki Tamaru vs. MASAKING
68 kg: Hiroto Yamaguchi vs. Yoshimichi Matsumoto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here