Tenshin zakończył karierę Yukiego na RISE Dead or Alive 2020 in Osaka (WYNIKI) (WIDEO)

0
1823

W niedzielę 1 listopada odbyła się druga gala RISE z serii Dead or Alive 2020. W Osace poznaliśmy triumfatorów dwóch turniejów, a także zobaczyliśmy w jakiej formie jest Tenshin Nasukawa. Odpowiedź brzmiała: nadal w znakomitej. 22-latek pokonał latającym kolanem weterana i legendę organizacji Yukiego Taguchiego. Dla znanego jeszcze z czasów „starego” K-1 Yukiego była to walka pożegnalna, zamykająca szesnastoletnią karierę.

Tenshin od samego początku był znacznie szybszy od rywala i jego ciosy bardzo często dochodziły do celu, ale widać było, że nie to jeszcze nie był najwyższy bieg. W pierwszej rundzie Yuki został posłany na deski krótką kombinacją prawy-lewy prosty. W drugiej odsłonie Taguchi zaliczył deski po raz drugi po tym, jak został zmuszony do cofnięcia się, a za trzecim razem już było KO. Nasukawa przez całą walkę próbował wejścia latającym kolanem i za którymś razem się to udało.

Bardzo ważnym punktem niedzielnego eventu były dwa turnieje. Męski do 55 kg miał wyłonić kolejnego rywala dla Tenshina. W drabince pojawiło się czterech posiadaczy różnych pasów mistrzowskich: RISE, Shoot Boxingu, ISKA i KNOCK OUT.

Rewelacyjny był pierwszy półfinał między mistrzem RISE Masahiko Suzukim a posiadaczem tytułu KNOCK OUT Ruim Ebatą. Niezwykle intensywny pojedynek, gdzie wyższy Suzuki prowadził walkę, a Ebata starał się kontrować. Ostatecznie promocję do finału uzyskał urzędujący mistrz RISE.

W drugim półfinale czempion ISKA Shiro Matsumoto wypunktował mistrza Shoot Boxingu Seikiego Ueyamę. Finalista zeszłorocznego GP do 58 kg zrobił to w swoim stylu, dzięki szczelnej defensywie i kontratakom. O ile wygrana z dowołanym za Rastę Ueyamą nie było jakąś wielką niespodzianką, to jednak złamanie w finale pięcioletniej serii bez porażki Masahiko Suzukiego ocierało się już o sensację. Shiro znowu nie dał się przełamać dzięki świetnej obronie, a kontrujący prawy prosty na szczękę w pierwszej rundzie odmienił znacząco przebieg pojedynku. Suzuki po przetrwaniu kryzysu próbował jeszcze nadgonić, ale na nic się to zdało i jego seria 19/20 (według różnych źródeł) zwycięstw z rzędu została zakończona.

Bardzo ciekawie wypadły również finały GP kobiet do 48 kg. Bo technicznym, ale również ciekawym i szybkim pojedynku Momi Furuta pokonała Momokę Mandokoro. Zdecydowała praca nóg, a także szybkość zwyciężczyni, która bardzo dobrze odpowiadała na szybkie kombinacje rywalki. Druga walka półfinałowa między Hitomi „sasori” Nagai a Hinatą Terayamą, wedle przewidywań, okazała się bardzo twarda. Dominowało wysokie tempo, ale widzieliśmy również różne plany na walkę. Ostatecznie Terayama awansowała dzięki lepszemu czuciu dystansu, ale nie można zapominać, że zawodniczka Teppen Gym umiała również przyjąć do pewnego momentu wyzwanie w półdystansie. W finale z Momi podopieczna Hiroyukiego Nasukawy kontunuowała swój plan dystansowania i kontrolowała przebieg wydarzeń.

Należy również wspomnieć o debiucie w RISE zawodnika RIZIN i Shooto Mamoru Uoi. „Fullswing” zmierzył się ze znanym z RIZIN kickbokserem Kanem Nakamurą. Walka nie trwała zbyt długo, a Nakamura potwierdził, że mimo iż nie jest może topowym fajterem w swojej kategorii, to jednak za coś tytuł DEEP KICK otrzymał. Dzisiaj zaskoczył przeciwnika mocnym uderzeniem i po trzech knockdownach zakończył robotę.

Wyniki gali RISE Dead or Alive 2020 in Osaka (1 listopada, Edion Arena, Osaka):

58 kg: Tenshin Nasukawa pok. Yuki Taguchi przez KO 2R (latające kolano)
55 kg: Shiro Matsumoto pok. Masahiko Suzuki przez decyzję (30:27 x3) – finał turnieju
48 kg: Hinata Terayama pok. Momi Furuta przez decyzję (30:28 x3) – finał turnieju
65 kg: Katsuki Kitano pok. Kosei Yamada przez większościową decyzję (10:9 x2, 10:10, ex R)
61 kg: Kan Nakamura pok. Mamoru „Fullswing” Uoi przez TKO 1R (trzy knockdowny w rundzie)
55 kg: Shiro Matsumoto pok. Seiki Ueyama przez większościową decyzję (30:29, 30:28, 29:29) – półfinał turnieju
55 kg: Masahiko Suzuki pok. Rui Ebata przez decyzję (30:28 x3) – półfinał turnieju
55 kg: Kengo pok. Takuya przez TKO 1R (dwa knockdowny w rundzie) – walka rezerwowa turnieju
48 kg: Hinata Terayama pok. Hitomi „sasori” Nagai przez niejednogłośną decyzję (30:28 x2, 28:29)  – półfinał turnieju
48 kg: Momi Furuta pok. Momoka Mandokoro przez większościową decyzję (30:29, 30:28, 30:30) – półfinał turnieju
48 kg: Ayaka pok. Koyuki Miyazaki przez większościową decyzję (29:28, 30:28, 29:29)– walka rezerwowa turnieju
70 kg: Yuya pok. Kensuke Yabunaka przez KO 1R (prawy prosty)
67,5 kg: Ryota Nakano pok. Hiroto Yamaguchi przez większościową decyzję (29:28, 30:28, 28:28)
55 kg: Yuki Kyotani pok. Yosuke przez decyzję (30:28 x2, 29:28)
53 kg: Shoa Arii pok. Ryoga Terayama przez większościową decyzję (30:29 x2, 29:29)
60 kg: Ryunosuke Omori pok. Keito Asahi przez KO 1R (kopnięcie obrotowe na tułów)
55 kg: Rikiya pok. Asataro przez KO 1R
55 kg: Takuro pok. Nisshinmaru przez KO 2R


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here