Thai Battle Championship 2 już w tą sobotę!

0
1774

Już w tą sobotę gratka dla fanów Muay Thai w Polsce. Organizacja Thai Battle Championship w medialnej ciszy postanowiła zorganizować drugą edycję swojego show. Rozpiska palce lizać z mistrzem świata Muay Thai, Łukaszem Radoszem na czele. Gala będzie do obejrzenia w telewizji Fightbox.

Karta walk powala! W walce wieczoru wspomniany zawodnik poznańskiej Kohorty, Łukasz Radosz stanie do walki z Amadeuszem Mućką. O ile Łukasza nie trzeba przedstawiać fanom kickboxingu i boksu tajskiego w Polsce, o tyle o Mućce wiadomo niewiele. W grudniu reprezentant Evolution Fight Promotions walczył na gali Contender Fight Night, na której poległ w pierwszej rundzie z Robertem Jesiołowskim. Wiemy, że pochodzi z Torunia, mieszka w Kutnie i jest sympatykiem Elany Toruń.

Pozostałe walki to ciekawe, jeśli nie hitowe starcia. Podopieczny Rafała Króla z Thai Gym Tarnów, Mateusz Janik spotka się z Maciejem Zembikiem. Reprezentant Żarskiego Klubu Sportów Walki od lat jest uznawany za czołowego naka w Polsce, co potwierdza z walki na walkę. Mateusz Janik to członek kadry IFMA, który miał walczyć z Michałem Benbenem na gali Celtic Gladiator w Bełchatowie. Niestety dla Tarnowianina marcowa gala została odwołana. Stawką walki będzie pas zawodowego mistrza Polski w Thaiboxingu organizacji ISKA.

Równie fascynująco zapowiada się walka pań. Podopieczna trenera Dmitrija Kartela z warszawskiej Garudy, Ilona Wojda spotka się z perełką Macieja Domińczaka, Martyną Kierczyńską. Wojda jest weteranką organizacji King of Kings, w której stoczyła kilka pojedynków. Zawodniczka Legiona Głogów to jeden z najjaśniejszych punktów kadry IFMA ostatnich lat. W jej przypadku przyszedł czas na starty zawodowe i to od razu z wysokiego ‘C’ bowiem w stawce walki znajdzie się pas zawodowej mistrzyni Polski ISKA w Thaiboxingu.

Niezwykła konfrontacja szykuje się w walce Dominika Parola z Arkadiuszem Krupą. Reprezentant warszawskiego Uniq Fight Club to weteran karate kyokushin, w którym wywalczył medal mistrzostw Europy. Ostatnio Parol rywalizował głównie na zasadach K-1 i tak naprawdę dopiero w walce z Krupą nie będzie na straconej pozycji. Jak wiadomo z kyokushin bliżej do Muay Thai niż K-1, więc występ na TBC 2 to wielka szansa Dominika. Arkadiusz Krupa to doświadczony reprezentant Polski Muay Thai, który jest mocnym punktem reprezentacji. W 2018 roku sięgnął nawet po medal mistrzostw Europy, stając na najniższym stopniu podium.

Rozpiskę uzupełni efektowne starcie w wadze do 60 kg pomiędzy Jakubem Sycem z Głogowa i Krzysztofem Włodarczykiem z Rybnika. Podopieczny Macieja Domińczaka będzie chciał zmazać plamę po porażce z Szymonem Obroślakiem na HFO: Aim High. Trenujący pod okiem Adama Drygalskiego, Włodarczyk to weteran turniejów oriental rules PZKB i PZMT. Dodatkowo walczył na Śląskiej Bitce. Zapowiada się walka dwóch zawodników, którzy nie robią kroku w tył.

Rozpiskę uzupełnia talent, który wyszedł spod ręki Tomasza Makowskiego, czyli Michał Gołębiowski. Podopieczny ‘Maka’ spotka się w ringu z zawodnikiem Legionu Głogów, Mariuszem Lachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here