THE MATCH 2022 – czyli megagala z Tenshin vs. Takeru w czerwcu

0
1617

Na specjalnej konferencji, która odbyła się w czwartek, ogłoszono pierwsze informacje dotyczące całej gali, na której odbyć ma się walka Tenshina Nasukawy i Takeru. Poznaliśmy oficjalne zasady, nazwę eventu i… ceny biletów, które do najniższych nie należą.

THE MATCH 2022 odbędzie się 19 czerwca w Tokyo Dome, a więc krytym stadionie baseballowym, na którym odbywały się legendarne eventy kickboxingu i MMA w Japonii. To tam do 2006 roku K-1 organizowało finały World GP, a PRIDE swoje regularne wydarzenia do 2003 roku. Rozpiska gali będzie zawierać 10-15 walk, wyłącznie na zasadach kickbokserskich, więc oznacza to brak MMA. Pojedynki będą koncentrować się na konfrontacji RISE vs. K-1 z dodatkiem zawodników RIZIN. Poza main eventem nie zostały jeszcze jednak ogłoszone żadne inne zestawienia.

Rekordowo drogie będą bilety dla tych, co zdecydują się zasiąść na trybunach. Ceny zaczynają się od 15 tysięcy jenów (trochę ponad 500 zł), a kończą na vipowskich wejściówkach po ok. 100 tysięcy zł! Dla porównania, zazwyczaj najtańsze bilety zaczynają się od ok 4-5 tysięcy jenów. Należy sobie wziąć jednak poprawkę, że Tokyo Dome jest nieporównywalnie większym obiektem od np. Super Areny w Saitamie, więc widoczność również na tańszych sektorach nie będzie rewelacyjna, co dobrze pokazuje nawet plan rozmieszczenia miejsc:

Natomiast tutaj porównanie z sektorów S w Saitamie i w Tokyo Dome:

Co do samej walki Tenshin vs. Takeru, ogłoszono zasady:
  • dzień przed walką limit to 58 kg, następnego dnia można przybrać na masie maksymalnie do 4 kg
  • zasady RISE (bardziej ograniczona praca przy przechwytywaniu)
  • 3×3 minuty + ewentualna runda dodatkowa

Podano również szczegóły dotyczące telewizyjnej transmisji. Abema będzie producentem 5-6 godzinnego PPV, natomiast dwugodzinny slot wydzieli również ogólnosdostępna telewizja Fuji TV (na co dzień partnerska stacja RIZIN).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here