Throwback: 13-letni Tenshin Nasukawa w zawodowej walce w Tajlandii (WIDEO)

0
1464

Walka Tenshina Nasukawy z Kojim Tanaką na RIZIN.24 już w niedzielę. My tymczasem prezentujemy nagranie z walki, która miała miejsce w 2012 roku. Wówczas młody, niespełna 14-letni, nikomu nieznany Japończyk pojechał do Tajlandii, aby walczyć zawodowo w muay thai.

Już przestało dziwić kogokolwiek, że Tajowie zawodowe starty rozpoczynają jako zupełne dzieci, przed dziesiątym rokiem życia. Z tej perspektywy pojedynek na pełnych zasadach MT na dystansie 5×2 min z udziałem trzynastoletnich fajterów nikogo tym bardziej nie oburza.

Z punktu widzenia Europejczyka niezaznajomionego z azjatyckimi zwyczajami może to jednak być trochę szokujące. Na pewno jest to zupełnie inne od spojrzenia na rozwój młodego zawodnika, jakie mamy na Starym Kontynencie. Nawet w Holandii, w której bez ochraniaczy zaczyna się bić jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości, nikt nie widywał takich obrazków. Pomijamy że rozwój fizyczny 13-latka z Azji będzie na zupełnie innym poziomie zaawansowania, niż jego rówieśnika z Europy. Dobrym przykładem jest walka Hiroyi z Royem Tanem w wieku 15-16 lat.

Tenshin jednak na długo przed staniem się gwiazdą RISE i RIZIN, walczył na pełnych zasadach MT, bez żadnych ochraniaczy, przed ukończeniem 14. roku życia. Zapraszamy do obejrzenia pojedynku, który miał miejsce w 2012 roku w Tajlandii.

Co ciekawe, młody Nasukawa niewiele ponad tydzień później stoczył kolejną walkę, tym razem ze znanym dzisiaj z RISE Rastą, którego także pokonał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here