Tomasz Brotoń vs Dominik Parol na Silesian MMA 3!

0
899

Do niezwykle ciekawej konfrontacji dojdzie na gali Silesian MMA 3 w Mysłowicach, 18 czerwca. Promotor Dawid Kurtysiak zaserwuje nam kilka doskonałych bojów w K-1, a jednym z nich będzie starcie zawodowego mistrza Polski PZKB, Tomasza Brotonia z nowosądeckiego Fight House. Jego tywalem będzie mistrz Europy karate kyokushin, Dominik Parol z warszawskiego Uniq Fight Club.

Podopieczny Rafała Dudka ostatni pojedynek stoczył podczas gali South Battle 4. Na gorlickiej imprezie rozprawił się z reprezentantem Austrii, Kristjanem Kuzmanoviciem. Polak zastopował go w trzeciej rundzie i został międzynarodowym mistrzem Polski PZKB. Wcześniej Brotoń z powodzeniem rywalizował na ringu nieistniejącej DSF Kickboxing Challenge, w których popisywał się efektownymi nokautami i ciekawymi walkami. Podopieczny pierwszego Polaka z kontraktem w Glory obecnie konsultuje się również z trenerami olsztyńskiego Arrachionu: Szymonem Bońkowskim i Pawłem Derlaczem. Niewykluczone, że niebawem ‘Żbika’ zobaczymy również w formule MMA. Wzorce są, bowiem w tej formule występuje odwiedzający nowosądecki Fight House, Robert Ruchała, fighter wagi piórkowej KSW.

Posiadający w swoim dorobku tytuł mistrza Europy karate kyokushin, Dominik Parol powróci do ringu opromieniony zwycięstwem na trzeciej gali organizacji Krwawy Sport. Podczas nadmorskiej imprezy fighter ze stolicy w pierwszej rundzie zastopował Adama Curyło w niecałą minutę. Parol jest weteranem Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry oraz mniejszych gal w województwie mazowieckim, na których mierzył się z czołowymi zawodnikami w wadze do 75 kg. Krzyżował rękawice min.: z Danielem Strzemińskim w Ostrowi Mazowieckiej oraz z Maciejem Guzem na ONE to ONE Fight Night w Lublinie. Ponadto ma na koncie występ na gali Thai Battle Championship w zeszłym roku. Podczas gali na zamku musiał uznać wyższość jednego z najlepszych zawodników Muay Thai w Polsce, Arkadiusza Krupy z tarnowskiego Thai Gymu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here