Tomasz Sarara będzie przygotowywał się do debiutu w MMA pod okiem Mirosława Oknińskiego

0
1182
fot. Facebook

W rozmowie z portalem mmanews.pl Tomasz Sarara zapowiedział, że dołącza do teamu Mirosława Oknińskiego i jego celem staje się debiut w MMA. Niepokonany w zawodowym K-1 od 2012 roku Sarara szuka nowych wyzwań poza K-1 i od marca rozpocznie przygotowania w Akademii Sportów Walki Wilanów.

Od jakiegoś czasu jestem w kontakcie z Mirosławem Oknińskim. W ogóle zacznę od tego, że jednym z pierwszych, który zareagował na nowinę był Paweł Derlacz z Olsztyna, który od razu powiedział, że zajebiście i że zaprasza mnie do siebie, bo mam dobrą stójkę i zrobiłbym tu zatrzęsienie. Po rozmowie z trenerem Oknińskim, który wystosował całą masę argumentów dlaczego powinienem robić MMA, po wielu latach postanowiłem wypuścić u siebie tego upartego skurwiela spod skóry i być bardziej elastycznym. Trenera Oknińskiego mam za wielkiego fachowca w tym wszystkim co robi, więc jeżeli podejmuję się formuły mieszanej, to idę w jego stronę i podłączam się pod Akademię Sportów Walki Wilanów. Mirosław Okniński będzie więc moim trenerem. – powiedział Sarara w rozmowie z portalem mmanews.pl

Ostatni mistrz organizacji DSF w wadze ciężkiej dodał też, że zamierza rywalizować w kategorii do 93 kg.

Chcę iść do kategorii 93 kilogramy, dlatego zamierzam zgubić zbędny smalec towarzyszący mi od dawna. Już w K-1 byłem takim naciąganym ciężkim, jednak w MMA mógłbym sobie z tym nie poradzić. W stójce być może owszem, bo byłbym szybszy, zwinny, ale w parterze moje szanse mocno by zmalały. Obecnie wracam po kontuzji, wzmacniam się fizycznie, a gdy skończę okres rehabilitacji, to pod koniec marca lub na początku kwietnia będę już trenował u Mirosława Oknińskiego.

Ostatnią walkę w K-1 Sarara stoczył na początku 2019 roku, kiedy to na gali DSF w Krakowie pokonał Francuza Abdarhmane Coulibaly, broniąc jednocześnie pasa mistrzowskiego organizacji w wadze ciężkiej. W przeszłości Tomasz Sarara walczył między innymi na galach Tatneft, Beast of The East czy w turnieju eliminacyjnym K-1. Krakowianin był też mistrzem federacji FEN w wadze do 95 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here