TOP 2020: najlepsze zawodniczki polskiego kickboxingu

0
4147

Kobiecy kickboxing przeżywał bardzo trudne chwile w 2020 roku. Przynajmniej ten w wydaniu zawodowym. Mieliśmy dosłownie kilka walk na krzyż zarówno w kickboxingu jak i Muay Thai. Postanowiliśmy jednak dokonać gradacji naszych wojowniczek i wybrać najlepsze fighterki ostatnich 12-stu miesięcy.

Od razu pragniemy zaznaczyć, że wskazanie i uporządkowanie owego rankingu zajęło nam wiele czasu. Udało nam się znaleźć pięć fighterek, które rywalizowały w 2020 roku na ringach zawodowych i po wnikliwej analizie oceniliśmy je następująco.

ZAWODNICZKA ROKU 2020: Dominika Filec (Absortio Gym Rybnik)

Podopieczna Adama Drygalskiego była jedną z dwóch polskich fighterek, która stoczyła dwie walki zawodowe w zeszłym roku. Najpierw w marcu w Szczytnej zdominowała Liliję Kazak zdobywając pas międzynarodowej mistrzyni Polski WKN, a w maju przegrała po trudnym boju z Martą Waliczek z Bielska- Białej. Ostatecznie te dwie walki sprawiły, że to właśnie Dominice postanowiliśmy nadać tytuł najlepszej z najlepszych w 2020 roku. Teraz przed Dominiką turniej o pas mistrzyni świata WKF, który odbędzie się w lutym w Mikołowie, a później już pewnie MMA.

Dosłownie o długość włosów za Filec postanowiliśmy uplasować Magdalenę Kasprzyk z klubu Target Muay Thai Niepołomice. Podopieczna Arkadiusza Małka wystąpiła tylko raz. Podczas Night of Champions w Szczytnej w marcu zeszłego roku rozprawiła się z Ines Calado z Portugalii, zdobywając pas organizacji Tomasza Olszewskiego. Kasprzyk jest obecna na polskiej scenie od wielu lat i zasłużyła sobie na miejsce w ścisłym topie rankingów. Jesienią miała zawalczyć z kolegą klubowym na gali South Battle 5, ale gala została odwołana. Tym samym z jedną, swoją drogą niemal bezbłędną, walką z pasem w tle zajęła miejsce na drugim stopniu podium.

Trzecia pozycja należy do utytułowanej Emilii Czerwińskiej z SKF Boxing Zielona Góra. Doświadczona kickboxerka stoczyła tylko jedną walkę w 2020 roku, pokonując w październiku na MFC 18 dobrze znaną w naszym kraju Lucię Cmarovą. W stawce nie znalazł się żaden pas i niestety z tego powodu waga pojedynku była niższa niż dwóch pierwszych wojowniczek. Tak czy inaczej Emilia to wciąż czołowa kickboxerka w kraju, która powoli przechodzi do MMA, rywalizując z powodzeniem w ramach ALMMA.

Martyna Kierczyńska. Gdy zapytamy o nią trenerów boksu tajskiego i kickboxingu usłyszymy jedną odpowiedź. Utalentowana, młoda zawodniczka z perspektywami na przyszłość. I różni się to od 'młodych’ prospektów w boksie zawodowym, którzy dobiegają 30-stki. Kieryczńska w tym roku pokonała Ilonę Wojdę oraz Martę Chojnoską. Owe dwie walki nie pozwalają nam przejść obojętnie obok fighterki Legiona Głogów. Podopieczna Macieja Domińczaka jeszcze musi poczekać na miejsce na podium w naszym zestawieniu, ale z pewnością jeśli dalej będzie tak występować, owe wyróżnienie jej nie minie. Na razie musi wystarczyć jej miejsce czwarte.

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu przypada reprezentantce GKS Fighter Trzebnica, Barbarze Nalepce. Obecna już od wielu lat na polskiej scenie MMA i kickboxingu fighterka ostatnio skupia się na tej drugiej dyscyplinie. Podczas gali FEN we Wrocławiu pokonała Hannę Gujwan z Rzeszowa. Niestety tylko jedna walka Basi nie pozwala nam umieścić jej wyżej w naszym zestawieniu. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy dla wciąż młodej fighterki.

Najlepsze zawodniczki polskiego kickboxingu zawodowego w 2020 roku:
1. Dominika Filec (Abosrtio Gym Rybnik\ Leszczyny)
2. Magdalena Kasprzyk (Target Muay Thai Niepołomice)
3. Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra)
4. Martyna Kierczyńska (Legion Głogów)
5. Barbara Nalepka (GKS Fighter Trzebnica)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here