TOP 2020: trener roku

0
3302

Przedostatnie podsumowanie 2020 roku za nami. W kolejnej kategorii postanowiliśmy się przyjrzeć trenerom zawodowych kickboxerów, którzy osiągali największe sukcesy ze swoimi podopiecznymi. Tym samym powstała najlepsza piątka szkoleniowców, wobec sukcesów których nie mogliśmy przejść obojętnie. Poznajcie nasze top 5.

TRENER ROKU 2020: Witold Kostka (Paco Team Mysłowice)

Od kilku lat Witold Kostka pozostaje liderem, jeśli chodzi o szkolenie fighterów do zawodowego kickboxingu. Wiele lat sukcesów Michała Królika, Kamila Jenela, a teraz też nie brakuje chętnych, którzy przemierzają nawet setki kilometrów, by zasięgnąć wiedzy u trenera kadry. Zeszły rok to przede wszystkim sukcesy Dominika Zadory w FEN, okraszone dodatkowo zwycięstwami zawodników MMA, chociażby Szymona Duszy. Ponadto trener Kostka doprowadził, do spółki z Adamem Drygalskim, Dominika Cinala do pasa zawodowego mistrza Polski PZKB. Zwycięstwa Dominika Tomicy na gali DFN oraz Michała Królika w Genesis dopełnia obrazu udanego roku śląskiego szkoleniowca.

Na drugim miejscu postanowiliśmy umieścić szkoleniowca uznawanego za wciąż młodego trenera. Adam Drygalski czyli trener Absortio Gym Rybnik/ Leszczyny melduje się za liderem naszego podsumowania. Zeszłoroczne walki Dominiki Filec i Dominika Cinala to największe sukcesy klubu ze Śląska. Całość dopełnia jeszcze kilka walk, min. Krzysztofa Włodarczyka, co daje nam obraz całkiem dobrego roku podopiecznych trenera Adama.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Maciejowi Domińczakowi, szkoleniowcowi Legionu Głogów. Przez lata doskonały zawodnik stał się równie dobrym trenerem. Zeszły rok to przede wszystkim dobre walki Martyny Kierczyńskiej, która stawia co raz bardziej odważne kroki w zawodowym sporcie. Swoje walki wygrywał również Jakub Syc, który po nieudanym debiucie w HFO zwyciężył na Thai Battle Championship. Na tej drugiej gali wygrał również Mariusz Lach. Solidna grupa młodych zawodników wciąż trenuje u Domińczaka i jeśli uda się zorganizować większą ilość gal w tym roku niż poprzednim, to o fighterach i fighterkach Legionu powinno być głośno.

Tuż za podium za swoją pracę szkoleniową w sporcie zawodowym zajmuje Rafał Król. Główny trener Thai Gym Tarnów dzielił lokalne zobowiązania z opieką nad kadrą Polski PZMT. Nie zabrakło jednak sukcesów na niwie zawodowej. Mateusz Janik stał się głównym bohaterem Tarnowa w zawodowym Muay Thai. W marcu miał walczyć w K-1, ale koronawirus odwołał Celtic Gladiator w Bełchatowie. Udało się w sezonie letnio-jesiennym. Wygrana pasa zawodowego mistrza Polski z Maciejem Zembikiem, a później wyjazd do Czech na walkę full thai rules w małych rękawicach z miejscową gwiazdą, Stephanem Gubą. Dodatkowo cenne zwycięstwo Arkadiusza Krupy na TBC 2 dopełnia rok Króla i jego podopiecznych.

Nasze top 5 zamyka trener warszawskiej Garudy, Dmitrij Kartel. Przede wszystkim walki na galach King of Kings przeważyły o naszym redakcyjnym wyborze. Mało brakowało, a kto wie, czy białoruski trener nie znalazłby się na pierwszym miejscu naszego zestawienia. W lutym Daniel Forsberg dosłownie w ostatnich chwili wypadł z walki z Dawidem Mirkowskim, którego stawką miał być należący do Fina pas. Kilka miesięcy później Łukasz Łęczycki walczył o pas w wadze do 65-ciu kg i pokazał się dość solidnie. Spora ilość porażek, nie tylko w KOK ale i w polskich ringach i klatkach, każe nam jednak z rezerwą podchodzić do sukcesów stołecznej ekipy, a samego trenera odnotować na miejscu piątym.

TOP 2020: TRENER ROKU

  1. Witold Kostka (Paco Team Mysłowice)
  2. Adam Drygalski (Absortio Gym Rybnik/Leszczyny)
  3. Maciej Domińczak (Legion Głogów)
  4. Rafał Król (Thai Gym Tarnów)
  5. Dmitrij Kartel (Garuda Muay Thai Gym Warszawa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here