TOP 2021 by MADFIGHT: PROMOTOR ROKU

0
2815

Przedostania kategoria naszych podsumowań za 2021 rok. Tym razem na tapetę wzięliśmy promotorów zawodowego kickboxingu i Muaythai. W zeszłym roku nie brakowało ciekawych pomysłów i solidnych gal, a oto nasze podsumowanie w tej kategorii.

PROMOTOR ROKU 2021 W ZAWODOWYM KICKBOXINGU I MUAYTHAI: ARKADIUSZ WEŁNA (FEDERACJA A1)

Niestety nie udało się dokończyć grand prix Lethwei i Muaythai, ale były to zdecydowanie dwa turnieje aspirujące do miana jednym z najmocniejszych w Europie. Na ringu w Pleszewie byliśmy świadkami ćwierćfinałów, a w Jarocinie półfinałów, w których jeden z nich zakończył się nieciekawie. O sytuacji Rafała Antończaka wiedzą już niemal wszyscy, atak serca podczas walki, hospitalizacja i obecnie trwająca rehabilitacja. Tragiczny finał półfinału grand prix Lethwei nie może przesłonić historycznych faktów. Pierwsze walki zawodowe w boksie birmańskim i międzynarodowa obsada obu grand prix. Arkadiusz Wełna nie dokończył owych wydarzeń, ale odbiły się one echem w świecie sportów walki. Nawet bardziej na świecie niż w naszym kraju. Czekamy na finały, i dokończenie półfinałów grand prix Lethwei oraz kolejne walki o pasy Federacji A1, które mamy nadzieję że się ziszczą. Jednocześnie trzymamy kciuki za powrót do zdrowia trenera Antończaka, którego stan według doniesień się poprawia.

W tej kategorii postanowiliśmy wyróżnić tylko jednego promotora. Wydarzeń było więcej, zarówno tych w publicznej telewizji, jak i na rynkach lokalnych, ale kaliber i rozmach dwóch grand prix organizowanych przez promotora z Kalisza, miał w naszych oczach największą wagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here