TOP 2021 by MADFIGHT: TRENER ROKU

0
5279

Sukcesów i dobrych gal nie brakowało w 2021 roku w kickboxingu zawodowym. Nadszedł czas, by podsumować zmagania klubowe, czyli kto ile, jak i z kim walczył i zwyciężał w zeszłym roku. Oto nasza lista TOP 5 trenerów, którzy prowadzili swoich zawodników z sukcesami na ringach zawodowych w Polsce i na świecie.

TRENER ROKU 2021 by MADFIGHT: ŁUKASZ ROLA (PALESTRA WARSZAWA)

Arek Wrzosek, Badr Hari, Nick Hemmers, Łukasz Rola. Ta czwórka złotymi zgłoskami zapisała się w historii polskiego kickboxingu. Jednak nie tylko monumentalne zwycięstwo nad największą gwiazdą kickboxingu było udziałem trenera warszawskiej Palestry. Swoje pojedynki wygrywali również: Michał Bławdziewicz i Maciej Błażewicz na HFO: Bank, Piotr Stępień został zawodowym mistrzem PZKB w Piasecznie, Krzysztof Pyrka zwyciężył na Steadfast i kilka innych walk. Prowadzący klub w stolicy trener w zeszłym roku się odkuł i powrócił do ścisłej czołówki, a właściwie to na sam szczyt, polskiego kickboxingu.

Na drugim miejscu znalazł się etatowy zwycięzca naszego plebiscytu, Witold Kostka. Trener kadry amatorskiej K-1 i Paco Team Mysłowice miał za sobą udany rok, w którym doprowadził swoich podopiecznych do kilku sukcesów. Michał Królik pokonał Macieja Zembika na KFN i został zawodowym mistrzem PZKB w Puławach. Dominik Cinal wygrywał z Pawłem Kraulem (zawodowy mistrz WKF) i Wiktorem Waszczukiem. Dominik Tomica wygrał z Dominikiem Matuszem i musiał uznać wyższość Rastislava Klimacka. Kolejny dobry rok trenera z Myslowic, ale Łukasz Rola z Arkiem Wrzoskiem zgarnęli całą pulę.

Ostatnie miejsce na podium przyznaliśmy trenerowi Fight Gym Lublin, Rafałowi Muratowi. Pięć zwycięstw w sześciu pojedynkach podopiecznych lubelskiego trenera zakończyły dobry rok w zawodowym sporcie. A zaczęło się w październiku od porażki Michała Krupy w starciu z Dariuszem Fedorem na HFO 10: Solpark II. Miesiąc później komplet zwycięstw na KFN i w grudniu dwie wiktorie na MCF 7 w Lubartowie. Dobre walki, solidni przeciwnicy i wzorowa aktywność. Lublin ponownie wraca na mapach zawodowego K-1, po latach sukcesów Wojciecha Jastrzębskiego, z nowym generałem wiodącym swoich fighterów w górę rankingów.

Miejsce czwarte przypadło w udziale szkoleniowcowi Absortio Gym Rybnik, Adamowi Drygalskiemu. Śląski trener w 2021 roku miał cztery walki swoich podopiecznych i wszystkie wygrane. Prowadzony do spółki z Witoldem Kostką, Dominik Cinal zanotował dwie wiktorie, podobnie jak Dominika Filec. Popularna 'Zośka’ w czerwcu rozprawiła się z Katarzyną Jaworską, a w listopadzie na KFN z młodą Dariyą Cedik. Kolejny dobry rok, a sukcesy w amatorce napawają optymizmem w Rybniku, że i na ringach zawodowych ich nie zabraknie w przyszłości.

Nasze top 5 zamyka trener Dmitrij Kartel z warszawskiej Garudy, którego podopieczni stoczyli 20 pojedynków zawodowych w 2021 roku. Jest to najwięcej ze wszystkich klubów kickboxingu w Polsce, a ostatecznie bilans wyniósł 9-9-2. Zabrakło dużego sukcesu w postaci pasa KOK, o który rywalizował w 2020 roku Łukasz Łęczycki. Tak czy inaczej ten rok już zapowiada się pracowicie i pierwsze walki, chociaż w boksie zawodowym, za podopiecznymi trenera z Warszawy.

TRENER ROKU WEDŁUG CZYTELNIKÓW PORTALU MADFIGHT.PL: IGOR KOŁACIN (COPACABANA WARSZAWA/WCA)

Wśród internautów zdecydowanie zwyciężył Igor Kołacin. Na ringach zawodowych jego fighterzy walczyli głównie na galach King of Kings. Kamil Ruta zyskał miano pretendenta do pasa w wadze do 85 kg, a Vladik Shatunskyi z powodzeniem piął się w górę rankingów. Lata obecności na irynku zaowocowały nagrodą publiczności, czego oczywiście serdecznie gratulujemy trenerowi.

TOP 2021 W KATEGORII TRENER ROKU by MADFIGHT.PL:

  1. Łukasz Rola (Palestra Warszawa)
  2. Witold Kostka (Paco Team Mysłowice)
  3. Rafał Murat (Fight Gym Lublin)
  4. Adam Drygalski (Absortio Gym Rybnik)
  5. Dmitrij Kartel (Garuda Warszawa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here