TOP 2021 by MADFIGHT – ZAWODNICZKA ROKU

0
2123

W 2021 roku Polki kilka razy wychodziły do ringu zawodowego. Nie był to najgorszy rok dla kickboxingu zawodowego kobiet w naszym kraju. Czas podsumować występy naszych Pań, czyli przedstawiamy TOP 5 2021 wśród zawodniczek.

ZAWODNICZKA ROKU 2021 ZAWODOWEGO KICKBOXINGU I MUAYTHAI: BARBARA NALEPKA (FIGHTER WROCŁAW)

Podopieczna Michała Turyńskiego dwukrotnie wychodziła do ringu w 2021 roku. W maju w Warszawie na gali King of Kings pokonała Ludovicę Ciarpaglini, ogrywając Włoszkę praktycznie do jednej bramki. W listopadzie pojawiła się po raz drugi w ringu, a raczej w klatce. Na FEN 37 pokonała Hannę Gujwan z Rzeszowa. Głównie wiosenne zwycięstwo zapewniło Nalepce pierwsze miejsce w naszym rankingu za rok 2021.

Na miejscu drugim uplasowała się Dominika 'Zośka’ Filec z Absortio Gym Rybnik. Podopieczna Adama Drygalskiego dwukrotnie meldowała się w ringach w Polsce, a gdyby nie kontuzja mistrzyni Enfusion, to miałaby trzy walki i kto wie, czy nie cieszylibyśmy się pasem holenderskiej organizacji. Czerwiec i wygrana z Katarzyną Jaworską na Silesian MMA 3, a w listopadzie na KFN wygrana z Dariyą Cedyk. Pierwsze zwycięstwo i drugie w pełni zasłużone, ale waga tego pierwszego zdecydowanie wyższa niż listopadowej potyczki. Tym samym Dominika, która w zeszłym roku była najlepsza, tym razem musi zadowolić się drugim miejscem.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje podopieczna Dmitrija Kartela z warszawskiej Garudy, Ilona Wojda. Warszawianka stoczyła trzy pojedynki w 2021 roku, najwięcej wśród Pań, i tylko jeden wygrała. W stolicy na gali KOK rozprawiła się z Viktorią Docekalovą. We wrześniu Polka zawalczyła na KOK w Rydze, na którym musiała uznać wyższość Sigrid Kapanen z Estonii. Końcówka roku to występ na turnieju o pas mistrzyni KOK w wadze do 60 kg i porażka z majową rywalką Nalepki, Lodovicą Ciarpaglini w półfinale. Tym samym z rekordem 1-2, ale dwoma walkami na wyjeździe Wojda zajmuje miejsce trzecie w naszym zestawieniu.

Tuż za podium klasyfikujemy Aleksandrę Mądraszewską z Championa Gdańsk. Zanana głównie z rywalizacji amatorskiej w kickboxingu oraz walk w boksie olimpijskim podopieczna Bogdana Bliźniaka stoczyła jedną walkę. Na gali Sharks Attack w Ostródzie pokonała Paulinę Ilnicką przez decyzję sędziów. Zwycięstwo nad uznaną na polskim rynku przeciwniczką imponuje, ale jedna walka zawodowa to w naszej opinii za mało, by Olę umieścić wyżej.

Miejsce piątek zajmuje reprezentantka Kaiser Olsztyn, Paulina Ilnicka. Podopieczna Marcina Zeberdi walczyła gdzie tylko mogła, a zawodowo dwukrotnie pojawiała się w ringu. Najpierw porażka ze wspomnianą Mądraszewską, a w lipcu na Steadfast zwycięstwo z Anitą Kropidłowską. Tym samym Paulina zamyka nasze TOP 5 Pań w zawodowym kickboxingu i Muaythai w 2021 roku.

ZAWODNIK ROKU WEDŁUG CZYTELNIKÓW PORTALU MADFIGHT.PL: Ilona Wojda (Garuda Warszawa)

TOP 2021 zawodowego kickboxingu i Muaythai:

  1. Barbara Nalepka (Fighter Wrocław)
  2. Dominika Filec (Absortio Gym Rybnik)
  3. Ilona Wojda (Garuda Warszawa)
  4. Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk)
  5. Paulina Ilnicka (Kaiser Olsztyn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here