TOP 2021 by MADFIGHT – ZAWODNIK ROKU

1
2209

Rok 2021 dobiegł końca i był to dobry rok dla fanów kickboxingu w naszym kraju. Polacy walczyli na największych galach kickboxingu na świecie, a w naszym kraju również nie brakowało imprez. Czas więc wyłonić tych, którzy prezentowali się najlepiej według naszej redakcji.

ZAWODNIK ROKU 2021 ZAWODOWEGO KICKBOXINGU I MUAYTHAI: ARKADIUSZ WRZOSEK (PALESTRA WARSZAWA) PROFIL ZAWODNIKA NA BOXREC

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że znokautowanie Badra Hariego to największy wyczyn polskiego kickboxera w zeszłym roku. Nikt nie przyćmił Arkadiusza Wrzoska. Nikt! Jedna walka wystarczyła, by Polak na zawsze zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego kickboxingu. Mimo, że bardowie nie układają pieśni o tym nokaucie, poeci nie piszą panegiryków, a producenci filmowi nie nakręcają biografii Arka, to zrobił on dla polskiego kickboxingu niesamowitą robotę. Gratulujemy po raz X Arkowi sukcesu i mamy nadzieję, że to dopiero początek wielkiego Wrzoska.

Na drugim miejscu w naszym redakcyjnym plebiscycie uplasował się reprezentant ŁKS Boks Łódź, Patryk Radoń PROFIL ZAWODNIKA NA BOXREC. Trzy walki zawodowe pochodzącego z Bełchatowa zawodnika, dwie wygrane i jedna porażka w 2021 roku zapewniają mu drugą pozycję. Pokonanie w rewanżu Rafała Kosiarskiego, oraz Mateusza Białasa w wielkim finale turnieju HFO zapewniło mu pas organizacji. W konsekwencji w listopadzie zawalczył na gali Enfusion 104 w Abu Dhabi, na której podejmował byłego mistrza jednej z najlepszych na świecie organizacji, Mohameda Boutassę. Pojedynek zakończył się porażką trenującego w Łodzi zawodnika przez nokaut, ale walki z najlepszymi na świecie ujmy nie przynoszą. Gratulujemy drugiego miejsca.

Ostatnie miejsce na podium pada łupem pierwszego polskiego mistrza świata WBC Muay Thai i mistrza Federacji A1, Mateusza Duczmala. Reprezentant słynnego Bad Company Leeds w maju pokonał znanego w Polsce Ivana Bartka w walce wieczoru 6. Gali Federacji A1, a jesienią dwukrotnie spotkał się z Lyndonem Knowlesem, za pierwszym razem wygrywając, a w drugiej walce uznając wyższość rywala. Był to dobry rok dla pochodzącego z Pleszewa zawodnika, w którym stoczył trzy pojedynki zawodowe. Oczywiście gratulujemy i życzymy, by zielony pas WBC Muaythai ponownie zawisł na biodrach Polaka.

Tuż za podium uplasował się zawodnik KO Gym Wrocław, Mateusz Białas. Podopieczny Bartosza Batry, który prowadzi również N11 Wrocławskie Centrum Sportu, trzykrotnie pojawiał się w ringu/klatce w 2021 roku. Dolnośląski fighter w marcu pojechał do Serbii, na obóz z trenerem braci Stoica, Mishą Baculovem i tam pokonał Aleksandra Milosevicia. Jesienią wziął udział w turnieju HFO, w którym rozprawił się z niepokonanym Litwinem, Deividasem Michnieviciusem, a w wielkim finale musiał uznać wyższość Patryka Radonia. Właściciele HFO już zapowiedzieli rewanż pomiędzy Polakami, a 2021 rok to świetny czas w karierze kickboxerskiej Białasa.

Pierwszą piątkę zamyka zawodnik i trener Fightera Wrocław, Michał Turyński. Będący etatowym laureatem naszego TOP 10 zawodnik pojawił się w ringu tylko raz w 2021 rok. W maju na gali King of Kings w Warszawie rozprawił się z Reinisem Porozovsem jednocześnie zostając mistrzem najstarszej organizacji zawodowego kickboxingu w Europie. Michał ponadto z sukcesami realizował się jako trener i szkoda, że stoczył tylko jedną walkę w 2021 roku, bo pas KOK to wielki sukces, a kolejna potyczka wywindowałaby go w naszym podsumowaniu. Winszujemy i liczymy, że Michał dalej będzie prezentował najwyższą formę.

Na szóstej pozycji w podsumowaniu sukcesów na ringach zawodowych Polaków uplasował się kolejny reprezentant Muaythai. Zawodnik Thai Gym Tarnów i trener Thai Gym Dębica, Arkadiusz Krupa wygrał dwie walki w minionym roku. W maju pokonał Ladę Kristufka z Czech, a we wrześniu udanie zrewanżował się mistrzowi King of Kings, Mindaugasowi Narauskasowi za porażkę sprzed lat. Dodatkowym smaczkiem są sukcesy w sporcie amatorskim, których jednak nie braliśmy pod uwagę w naszym podsumowaniu.

Miejsce siódme zajął trenujący w Szkocji, Daniel Jędrzejewski. Podopieczny Wojciecha Oleksyka z klubu Hanuman Thaiboxing Edynburg dwukrotnie wchodził do ringu w Polsce. Najpierw rzutem na taśmę wszedł do grand prix Muaythai Federacji A1 stopując na szóstej gali Ondreja Macka, a na wrześniowej edycji show Arkadiusza Wełny pokonując uznanego w Europie i na świecie, Stepana Gubę. Zwłaszcza na tą drugą wiktorię nie mogliśmy patrzeć obojętnie, a finałowa batalia z Arkadiuszem Krupą zapowiada się jako najważniejsza walka w polskim Muaythai w tym roku.

Dwie walki i to dwie wygrane zanotował Robert Rajewski jr z Rajewski Team Płock. Wspomniane dwa zwycięstwa plasują go na miejscu ósmym w naszym zestawieniu. W maju w Warszawie Robert młodszy pokonał na gali King of Kings Rumuna, Laurentiu Partenie. W listopadzie w walce wieczoru KFN 2 w Puławach rozprawił się z 'Katem Polaków’, Białorusinem Artemem Voskoboynikovem z Best Gym Grodno. Tym samym jako trzeci Polak, po Jarosławie Daschke i Patryku Radoniu, może pochwalić się zwycięstwem nad podopiecznym Alfita Hakova. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku umieścimy Roberta wyżej, a potencjalna walka z Mindaugasem Narauskasem o pas KOK z pewnością go do tego przybliży.

W naszej dziesiątce znajdzie się również miejsce dla jednego z najlepszych polskich kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe, Rafała Dudka. Zawodnik i trener Fight House Nowy Sącz dwukrotnie wychodził do ringu w 2021 roku. W czerwcu zawalczył w walce wieczoru gali KFN w Legnicy, na której rozprawił się w debiucie w wadze do 75 kg ze znanym z Glory Mohammedem El Mirem. W październiku natomiast niespodziewanie przegrał z Francuzem, Jeremy’m Antonio, mimo że miał reprezentanta trójkolorowych na deskach. Wciąż aktywny jako zawodnik Rafał miał na koncie również sukcesy trenerskie z kolejną generacją swoich wychowanków, ale o tym w kolejnym artykule z cyklu podsumowań 2021 roku.

Nasze TOP 10 2021 w kategorii zawodnik roku zamyka wychowanek Absortio Gym Rybnik, obecnie reprezentujący również Paco Team Mysłowice, Dominik Cinal. W kwietniu pokonał Pawła Kraula z Wrocławia na III Charytatywnej Gali w Mikołowie zostający zawodowym mistrzem Polski WKF, a w październiku rozprawił się z ciągle groźnym weteranem, Wiktorem Waszczukiem na MFC 19. Tym samym z nieskazitelnym rekordem za rok 2021 umieszczamy go na dziesiątej pozycji wśród zawodników, którzy walczyli zawodowo.

ZAWODNIK ROKU WEDŁUG CZYTELNIKÓW PORTALU MADFIGHT.PL: Arkadiusz Krupa (Thai Gym Tarnów)

TOP 2021 zawodowego kickboxingu i Muaythai:

 1. Arkadiusz Wrzosek (Palestra Warszawa\ Hemmers Gym)
 2. Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź)
 3. Mateusz Duczmal (Bad Company Leeds)
 4. Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)
 5. Michał Turyński (Fighter Wrocław)
 6. Arkadiusz Krupa (Thai Gym Tarnów)
 7. Daniej Jędrzejewski (Hanuman Thaiboxing Edinburgh)
 8. Robert Rajewski jr (Rajewski Team Płock)
 9. Rafał Dudek (Fight House Nowy Sącz)
 10. Dominik Cinal (Paco Team Mysłowice\ Absortio Gym Rybnik)

1 KOMENTARZ

 1. […] Mistrz HFO dywizji lekkiej, Patryk Radoń (8-1, 1 KO) 7 maja stanie do pierwszej obrony swojego trofeum. Podczas gali HFO 12 w Ostrołęce dojdzie do rewanżu z Mateuszem Białasem (11-4, 3 KO) z KO Gym Wrocław. Dla pochodzącego z Bełchatowa reprezentanta ŁKS Boks Łódź poprzedni rok obfitował w sukcesy i porażki, czego efektem było drugie miejsce w rankingu najlepszych zawodowych kickboxerów w 2021 roku według serwisu madfight.pl. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here