Trójka Polaków na KoK Classic 27 czerwca

0
1300

King of Kings wraca po serii odwołanych i przełożonych gal z powodu pandemii COVID-19. Litewska organizacja zrobi tym razem imprezę typowo telewizyjną, bez udziału publiczności. Rzecz będzie działa się 27 czerwca w kompleksie wypoczynkowym Vilkanastru Dvaras w miejscowości Vilkanastrai, niedaleko polskiej granicy. W rozpisce znaleźli się także reprezentanci Polski z warszawskiego klubu Garuda MT Gym. Wydarzenie KoK Classic będzie można obejrzeć na żywo na kanale Fightbox.

Cała gala (podzielona na SWAT 77 i KoK Classic) na teraz liczy aż 25 walk na zasadach KoK, MT i MMA (stare ZST, czyli bez uderzeń w parterze). Główna część (KoK Classic) to 13 pojedynków, z czego pierwsza połowa poświęcona jest głównie młodszym zawodnikom, aczkolwiek znajdziemy tam takich uczestników jak Erikas Golubovskis, Osvaldas Fedorovic, czy Eduards Misins.

W ostatnich zestawieniach zobaczymy podopiecznych Dimy Kartela. Ilona Wojda po listopadowym zwycięstwie w Rydze nad Ekateriną Melikhovą tym razem zmierzy się z walczącą w różnych formułach Ernestą Kareckaite. Trenująca u Ignasa Barysasa fajterka w ostatniej walce pokonała na majowym Bushido inną fighterkę Garudy Klaudię Pawicką.

Medalista grudniowych mistrzostw Polski w K-1 rules Daniel Szott będzie miał za rywala słynącego ze spektakularnych wyjść i nietypowego image’u Dovydasa Rimkusa. Litwin od listopada dwukrotnie był zestawiany z Matasem Pultarazinskasem, ale najpierw jego rywal doznał kontuzji podczas amatorskich zawodów MT (zastąpił go Hubert Dylewski), a następnie gala w Wilnie została odwołana ze względu na pandemię. W międzyczasie „Rimkenzo” w walce kickbokserskiej na grudniowym MMA Bushido 78 w Taurogach pokonał Ukraińca Denysa Krywoszyjewa.

Wysoko zawieszoną poprzeczkę będzie miał Denis Makowski. Pochodzący z Białorusi, mieszkający od dłuższego czasu w Warszawie zawodnik zmierzy się z mistrzem KoK do 71 kg Henrikasem Viksraitisem. Pojedynek w limicie 75 kg. Makowski ostatni raz w KoK walczył w lutym 2019 w Rydze, kiedy wziął na ostatnią chwilę walkę z Chico Kwasim, przegrywając decyzją. Viksraitisa widzieliśmy w ringu w listopadzie na jubileuszowej gali w Wilnie, kiedy pokonał pewnie Abdullaha Kaplana.

W innych walkach z głównej części będzie można zobaczyć w akcji m.in. Richardasa Kulisa, czy też uczestników niedoszłego turnieju do 77 kg: Raimondasa Avlaseviciusa (z Dominasem Dirkstysem), oraz Pavla Mazuroka (przeciwko Deividasovi Kaklauskasowi).

Na oficjalnej stronie organizatorzy podają, że wszystkie pojedynki będą skrócone do 3×2 min i, w przypadku MMA, 2×4 min.

Rozpiska KoK Classic (27 czerwca, Vilkanastrai):

75 kg: Denis Makowski vs. Henrikas Viksraitis
72 kg: Daniel Szott vs. Dovydas Rimkus
86 kg: Deividas Bartaska vs. Richardas Kulis
60 kg: Ilona Wojda vs. Ernesta Kareckaite
80 kg: Dominykas Dirkstys vs. Raimondas Avlasevicius
77 kg: Pavel Mazurok vs. Deividas Kaklauskas
85 kg (MMA, ZST rules): Erikas Golubovskis vs. Ignas Nekrasevicius
67 kg: Eduards Misins vs. Dovydas Levickis
60 kg: Aleksandr Cerkesov vs. Ernest Gerasimovic
73 kg (MMA, ZST rules): Deividas Deividavicius vs. Osvaldas Fedorovic
69 kg: Vitas Karosas vs. Laurynas Sriubiskis
68 kg: Shamil Dzamaldaev vs. Samuelis Sorochovas
+95 kg (MMA, ZST rules): Zilvinas Kymantas vs. Arturas Kudresovas
77 kg: Rytis Lekis vs. Tauras Ciuplys
85 kg: Einars Golberg vs. Tautvydas Vigelis
52 kg: Anna Meksha vs. Ieva Mitkute

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here