Trzy walki o pasy na Enfusion 111/112 w Eindhoven (WYNIKI)

0
299

Gale Enfusion w Eindhoven zawsze miały wyjątkowy charakter. Nie inaczej było i tym razem. Na łączonym evencie Enfusion 111/112 dostaliśmy aż trzy walki, których stawką były pasy mistrzowskie.

W main evencie Deniz Demirkapu znokautował Hamzę Essaliha o tytuł do 66 kg. Decydująca akcja to był jednocześnie pokaz wykorzystania przepisów Enfusion. Demirkapu przechwycił kopnięcie rywala, wyciął go, ale ten zaczepił się o liny. W tym momencie Turek wystrzelił kilkoma mocnymi ciosami, z których jeden z nich znokautował zawodnika z Maroka. Całość była zgodna z przepisami, ale w większości innych organizacji mogłaby nie przejsć. Demirkapu zdobył wakujący pas, który po zeszłorocznej reformie otrzymał Soufian Kaddouri, ale potem Kaddouri także go zwolnił.

Mohammed Touchassie przez pierwsze dwie rundy świetnie radził sobie z Soufianem El Balloutim, wykorzystując m.in. przewagę warunków fizycznych. W trzeciej odsłonie „Polar Bear” zaczął jednak podchodzić bliżej i pojedynek się wyrównał. Touchassie po trzech rundach zdawał się mieć już niewiele sił, ale rozważnym stylem walki udało mu się dowieźć wygraną do końca, broniąc mistrzostwa do 77 kg.

Przedziwny przebieg i zakończenie miała walka o wakujący tytuł do 70 kg. Younes Smaili naprawdę świetnie radził sobie w boju z Darrylem Verdonkiem, imponując dynamiką i agresją. W czwartej rundzie jednak nagle Marokańczyk odwrócił się i odmówił dalszej walki. Nie do końca było wiadomo, co stało się Smailemu.

W trakcie długiego eventu było parę niecodziennych zdarzeń. Podczas pojedynku Safouane’a Rianiego z Tarikiem Lyachatem, drugi z zawodników w trzeciej rundzie… zwymiotował na ring. Uczestników odesłano do narożników i gdy uprzątnięto matę, nakazano kontynuować. Nic to nie dało Lyachatowi, który przegrał jednogłośnie. Jednak w 2017 roku również miało miejsce podobne zdarzenie i sprawca, Jeton Bajra od razu przegrał przez TKO.

Zabawną pomyłkę popełniła konferansjerka Soumia Abalhaja, która w walce Abdel vs. El Amri pomyliła zwycięzców. Po niemałym zamieszaniu jednak szybko się poprawiła.

Wyniki gali Enfusion 111/112 (24 września 2022, Indoor Sportscentrum, Eindhoven):
Enfusion 112
66 kg: Deniz Demirkapu pok. Hamza Essalih przez KO 1R (prawy sierp) – o pas
77 kg: Mohammed Touchassie pok. Soufiane El Ballouti przez jednogłośną decyzję – o pas
70 kg: Darryl Verdonk pok. Younes Smaili przez TKO 4R (wycofanie się) – o pas
66 kg: Safouane Riani pok. Tarik Lyachat przez jednogłośną decyzję
77 kg: Khalid El Moukadam pok. Sabri Ben Henia przez jednogłośną decyzję
Enfusion 111
93 kg: Mory Kromah pok. Andress van Engelen przez jednogłośną decyzję
70 kg: Youssef El Haji pok. Adnan Hajaj przez jednogłośną decyzję
66 kg: Artur Derksen pok. Jordy Beekwilder przez jednogłośną decyzję
+93 kg: Abderrahman Barkouch pok. Hamza Ourahou przez jednogłośną decyzję
93 kg: Boubaker El Bakouri pok. Steven van den Broek przez niejednogłośną decyzję
Enfusion Talents 94
84 kg: Max Weekers pok. Anwar Dira przez jednogłośną decyzję
77 kg: Soufian-Aoulad Abdelkhalek pok. Jente Nnamadim przez jednogłośną decyzję
77 kg: Hafid Abdel pok. Karim El Amri przez jednogłośną decyzję
66 kg: Imran Ben Slama pok. Roan Korver przez jednogłośną decyzję
61 kg: Salah Hitou pok. Wail Majidi przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here