Udany debiut Doumbe w MMA. Czterech nowych mistrzów na Superkombat Universe (WIDEO) (WYNIKI)

0
579

1 listopada w Dubaju organizacja Superkombat powróciła po 3,5 roku nieobecności. W La Perle DXB widzowie przypomnieli sobie trochę o korzeniach rumuńskiego promotora. Na Superkombat Universe poznali czterech nowych posiadaczy tytułów i zobaczyli debiut byłego mistrza Glory Cedrica Doumbe w MMA.

Francuz pokonał byłego mistrza WKN Arbiego Emijewa przez TKO w 1. rundzie. Tuż przed gongiem na przerwę Doumbe trafił podbródkowym na szczękę Czeczena i dokończył go przez gnp. Mark Goddard przerwał pojedynek. Wcześniej jeszcze Francuz popisał się przechwyceniem nogi i podcinką.

Tego wieczora zostały rozdane 4 pasy mistrzowskie: 3 główne i jeden New Heroes (tzw. rozwojówka). W co-main o tytuł do 72 kg, mający na koncie występy w Tajlandii Jonathan Mayezo wygrał z byłym zawodnikiem ONE Brownem Pinasem. Kongijczyk imponował kontrolą dystansu kopnięciami a także schodzeniem na boki przed agresywnym Holendrem. Po pięciu rundach sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Mayezo.

Jimmy Vienot wygrał z mistrzem ISKA Armanem Hambaryanem po pięciu rundach o pas do 70 kg. Ormiański Belg podobnie jak Pinas, był bardzo agresywny, ale Vienot całkiem nieźle radził sobie na wstecznym. Tutaj mieliśmy jednak sporo klinczu i sędzia miał pełne ręce roboty przez 15 minut walki.

Ozdobą był pojedynek o mistrzostwo do 77 kg, gdzie Vedat Hoduk wygrał niejednogłośnie z Nikolą Todoroviciem po świetnym, bardzo intensywnym pojedynku. Z kolei dużą niespodziankę sprawił mający na koncie występy w Enfusion Mohamed „Monteur” El Esbahi. Fajter z Fightclub Haarlem znokautował kopnięciem na głowę mistrza WKN, WAKO Pro i byłego zawodnika Glory Eddy’ego Naita-Slimaniego.

Pierwszą połowę wypełniły superfighty w wysokich wagach, czym przypomniano pierwsze lata Superkombat, kiedy skupiano się przede wszystkim na nich. Dodatkowo co kilka pojedynków mieliśmy (lepsze i gorsze) występy artystyczne, a komentatorem był znany z Eurosportu Will Vanders. Te elementy również przypomniały czasy, kiedy organizacja Eduarda Irimii dopiero startowała z dużymi, samodzielnymi galami, transmitowanymi na całą Europę.

Wyniki gali Superkombat Universe (1 listopada, La Perle DXB, Dubaj):
77 kg: Cedric Doumbe pok. Arbi Emiev przez TKO 1R (prawy podbródkowy i uderzenia w parterze) – MMA
72 kg: Jonathan Mayezo pok. Brown Pinas przez niejednogłośną decyzję – o pas
70 kg: Jimmy Vienot pok. Arman Hambaryan przez decyzję – o pas
77 kg: Vedat Hoduk pok. Nikola Todorović przez niejednogłośną decyzję – o pas
65 kg: Mohamed „Monteur” El Esbahi pok. Eddy Nait Slimani przez KO 1R (kopnięcie na głowę) – o pas New Heroes
+95 kg: Nico Horta pok. Nidal Bchiri przez decyzję
95 kg: Clyde Brunswijk pok. Fabio Alberto przez niejednogłośną decyzję
+95 kg: Jhonata Diniz pok. Asdren Gashi przez TKO 2R
+95 kg: Bruno Susano pok. Luigj Gashi prze decyzję
82,5 kg: Daniel Stefanovski pok. Taha Alami Marrouni przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here