Ustaw się w kolejce! – Groenhart do Kyshenki

0
2228

W ostatnich dniach Ukrainiec, Artur Kyszenko ogłosił, że trwają rozmowy dotyczące jego walki z mistrzem organizacji w wadze półśredniej, Cedriciem Doumbe. Mieszkający w Hiszpanii kickboxer, ostatnio zadebiutował w boksie zawodowym ale wielkie walki w kickboxingu wciąż są w orbicie zainteresowań weterana K-1 MAX. Jednym z oponujących takiego superfightu jest mistrz tymczasowy w limicie do 77 kg Glory, Murthel Groenhart.

Według byłego mistrza wagi półśredniej, obecnie posiadającego pas tymczasowy organizacji, Ukrainiec powinien ustawić się w kolejce do walki z francuskim czempionem. Pochodzący z Surinamu zawodnik miał spotkać się z Doumbe w pojedynku unifikacyjnym pasy dywizji półśredniej podczas gali studyjnej Glory 76, która była zaplanowana na 28 marca w belgijskiej Antwerpii. Wydarzenie zostało odwołane ze względu na panującą epidemię koronawirusa.

Ukrainiec walczył już z zawodnikiem Mike’s Gym. W finale ateńskiego turnieju K-1 MAX w 2012 roku górą był Groenhart, pokonując Kyszenkę przez nokaut prawym zamachowym. Obydwaj ponownie spotkali się w 2016 roku na gali Kunlun Fight 43 w Chinach. Po rundzie dodatkowej sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo reprezentantowi naszych wschodnich sąsiadów.

Artur Kyshenko ostatnio zadebiutował w boksie zawodowym. Na organizowanej przez grupę Matchroom Boxing gali w Barcelonie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów na dystansie sześciu rund Kolumbijczyka, Belbiego Berrocala, legitymującego się rekordem 17-5. Z grupą promocyjną słynnego Eddiego Hearna Ukrainiec podpisał kontrakt jeszcze w zeszłym roku, w związku z ekspansją brytyjskiej grupy na półwyspie iberyjskim do spółki z platformą streamingową DAZN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here