WAKO oficjalnym ciałem nadzorującym na galach GLORY

0
912

Stało się! Organizacja Glory nie zapłaciła ISKA za sankcjonowanie ich gal i nowi właściciele postanowili odciąć się od starych zobowiązań. Od kolejnej gali punktacją i wszelkim zapleczem technicznym zajmie się WAKO. Przypomnijmy, że w Polsce WAKO Polska, czyli PZKB, sankcjonuje większość gal zawodowych.

Sama gala jest zaplanowana w Holandii, w bliżej nieokreślonym miejscu. Wiadomo tylko, że samo wydarzenie będzie organizowane w studiu telewizyjnym. W walce wieczoru jedna z największych gwiazd kickboxingu w historii, Badr Hari spotka się w ringu z byłym pretendentem do mistrzowskiego tytułu wagi ciężkiej, Benjaminem Adegbuyim. W co-main evencie mistrz wagi półśredniej Glory, Cedric Doumbe po raz kolejny spotka się ze swoim największym wrogiem, Murthelem Groenhartem.

Opiekę nad eventem przejmie holenderska odnoga WAKO. Decyzja o podjęciu współpracy między Glory i największą w tej części świata organizacją amatorskiego kickboxingu została podjęta w zeszłym tygodniu. Jednym z powodów był fakt, że włoska organizacja jest już rozpoznawana przez MKOL.

Jesteśmy ciekawi jak zmieni się styl sędziowania walk w Glory. Zwłaszcza w kontekście walki w klinczu oraz po przechwycie nogi po niskim kopnięciu. Odpowiedź poznamy w listopadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here