Walka na szczycie K-1. Nowe wyzwanie dla Takeru

0
1111

Organizacja K-1 ogłosiła pierwsze zestawienia na galę, która odbędzie się 3 listopada w Fukuoce. Do akcji wróci m.in. mistrz wagi do 60 kg Takeru Segawa.

Jeden z najważniejszych zawodników K-1 na ostatniej gali Krush przyjął wyzwanie od Leony Pettasa, który obronił tytuł Krush przeciwko Tatsuyi Oiwie. Reona Kato, bo tak naprawdę nazywa się Pettas, pokazał bardzo dobrą walkę „na wstecznym”, odpierając presję rywala. Takeru ostatni raz bił się w marcu na K’Festa 3, gdzie pokonał przed czasem w drugiej rundzie Petchdama Petchkiatpetcha.

Tak Kato obronił pas Krush:

W najciekawszych ogłoszonych zestawieniach mistrz kategorii juniorciężkiej Sina Karimian zmierzy się w superfighcie z K-JEE. Irańczyk na marcowej K’Festa 3 po zaciętym pojedynku pokonał w rewanżu Ryo Aitakę i obronił tytuł. Z kolei Japończyk na Krush.112 zrewanżował się Hisakiemu Kato i wygrał przez KO w 1 rundzie po ciosie na wątrobę.

Wraca także Kana Morimoto, która na Feście w marcu ciężko znokautowała Glorię Peritore. Jej rywalką będzie Hisami Kotomi. W Fukuoce zobaczymy też wspomnianego Oiwę, oraz weterana japońskiego kickboxingu Masahiro Yamamoto, który pamięta jeszcze starty dla „starego” K-1, a także był mistrzem It’s Showtime. Oiwa będzie bić się z mistrzem Wu Lin Feng Hirotaką Asahisą, a Yamamoto z Satoru Nariai, będącym wychowankiem K-1, zaczynającym karierę od gal Khaos.

K-1 ogłosiło też nowy nabytek po stracie Kojiego Tanaki na rzecz RIZIN. Nowym-starym zawodnikiem jest Kizaemon Saiga. Walczył on jeszcze za starych właścicieli w turniejach K-1 Koshien oraz walkach zawodowych (m.in. z Tetsuyą Yamato). Potem postanowił zmienić sport i zaczął trenować pod MMA. Bił się w Pancrase, a także w RIZIN. Tam m.in. został znokautowany przez Tenshina Nasukawę. Potem w REBELS wrócił do kickboxingu, po czym jeszcze raz wystąpił w MMA, tylko że w DEEP.

Rozpiska gali K-1 World GP in Japan (Fukuoka International Centre) 3 listopada:

60 kg: Takeru vs. Leona Pettas (o pas)
90 kg: Sina Karimian vs. K-JEE
52 kg: KANA vs. Hisami Kotomi
60 kg: Hirotaka Asahisa vs. Tatsuya Oiwa
60 kg: Masahiro Yamamoto vs. Satoru Nariai
45 kg: Mako Yamada vs. Yu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here