Walka o pas i turniej na jubileuszowej gali MFC 20

0
495

1 października, tradycyjnie w Zielonej Górze odbędzie się gala Makowski Fighting Championship. Wydarzenie numer 20 uświetni m.in. pojedynek o tytuł mistrza Polski, turniej do 60 kg, czy kilka nazwisk doskonale kojarzonych z promotorem z zachodniej Polski.

W hali CRS w Zielonej górze o zwycięstwo w kategorii do 60 kg rywalizować będą Michał Gołębiowski (Maku Gym Nowe Miasteczko), Adrian Fryska (Czerwony Smok Wągrowiec), Michał Gwaj (Ragnarok Białystok), Krystian Bernatowicz (Fighter Wrocław). Pary półfinałowe jeszcze nie są znane.

W co-main, którego stawką będzie pas zawodowego mistrza Polski, zobaczymy wielokrotnego mistrza Polski, medalistę imprez mistrzowskich WAKO w full contact, Pawła Strykowskiego. To zawodnik, który nie walczy tylko w kickboxingu, bowiem ma na koncie ponad 20 zawodowych pojedynków bokserskich i dwa występy w turniejach Gromda. Na Gromda 3 pokonał Pawła Kopcia, ale nie mógł wyjść do półfinału. Z kolei na Gromda 9 w trzeciej rundzie przegrał przez kontuzję kolana z Armanem Amirjanem.

Rywal do tytułu to Reinis Porozovs. Łotysz w 2021 roku bił się już o tytuł w Polsce. Na King of Kings w Warszawie stanął do pojedynku o mistrzostwo wagi ciężkiej z Michałem Turyńskim, przegrywając decyzją. Łotysz to mistrz świata WAKO w formule kick-light i nadal aktywny pięściarz z prawie 40 zawodowymi występami.

W rozpisce m.in. mistrz MFC w limicie +91 kg, Marcin Bodnar, który walczyć będzie z Vitem Vladarem. Nie mogło również zabraknąć weterana MFC, Macieja Zembika, którego rywalem będzie Boris Zavadsky.

Kolejną zawodową walkę stoczy Dominik Cinal. Reprezentant Polski po pokonaniu Marcina Kujawy na Mysłowice Fight Night, tym razem zmierzy się z Arturem Rawskim ze Smoka Toruń.

Transmisja karty głównej (10 walk) na kanale Fightbox.

ROZPISKA GALI MFC 20

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here