Walka o pas na drugiej części gali Glory 80 w studiu

0
1659

Glory ujawniło rozpiskę studyjnego eventu 14 maja, który będzie drugą częścią Glory 80. To rekompensata za brak main eventu na marcowym wydarzeniu z powodu zamieszek. Bezpłatny i wyłączny dostęp do niego dostaną wszyscy, którzy kupili PPV z Glory 80, albo bilety na trybuny. Oznacza to, że nie będzie prowadzona sprzedaż transmisji.

Walką wieczoru miała być konfrontacja Leviego Rigtersa i Jamala Ben Saddika, ale podczas pojedynku Arkadiusza Wrzoska z Badrem Harim doszło do zamieszek, w wyniku których organizatorzy zdecydowali się zakończyć cały event.

Nieco później ogłoszono Glory 80: Studio. 14 maja zobaczymy trzy pojedynki, w tym pięciorundowy bój o pas kategorii do 70 kg między Tyjanim Beztatim a Joshem Jaunceyem. Marokańczyk zdobył tytuł, zdecydowanie pokonując Elvisa Gashiego na Glory 79 w październiku. Jego rywal wraca do akcji po 2,5 roku. Kanadyjczyk miał już okazję rywalizować o mistrzostwo Glory. W 2018 roku na Glory 61 w Nowym Jorku przegrał z Sittichaiem.

Antonio Plazibat po znokautowaniu Benjamina Adegbuyi w październiku, tym razem stanie do walki rewanżowej z Tarikiem Khbabezem. Obaj po raz pierwszy mierzyli się we wrześniu na Glory 78 i przed czasem wygrał Chorwat. Khbabez to bardzo doświadczony zawodnik, ale znany ostatnio był bardziej z dokonań w wadze do 225 funtów w ONE, gdzie był nawet pretendentem do mistrzostwa. Marokańczyk miał rywalizować na Glory 80 z Artiomem Wachitowem w zastępstwie za Luisa Tavaresa, ale Rosjanin wycofał się z walki.

Ciekawe i dość nieoczekiwane widowisko w kategorii cieżkiej, bowiem w ringu spotka się dwóch triumfatorów turniejów Road to ONE: Kevin Osaro i Rhys Brudenell. Osaro wygrywał już swoje pojedynki na Enfusion Cage Events, czy KOK. W marcu w Utrechcie podopieczny Mike’a Passeniera pokonał Tarika Cherkaoui i Badra Ferdaousa. Brudenell z kolei wygrał czteroosobową drabinkę w październiku w Londynie, gdzie znokautował Polaka Alana Zomkowskiego i Claudiu Istrate.

Nie zobaczymy natomiast Ben Saddika i Rigtersa. Holendrowi urodziły się bliźniaki i obecnie bardziej skupia się na roli ojca, a Marokańczyk chciał walczyć w studiu, ale nie dogadał się z władzami organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here