Walka o pas w K-1 na FAME MMA 8

0
1868

Jedni kochają, inni nienawidzą, ale także fani kickboxingu koło kolejnej gali FAME MMA 8 mogą nie przejść obojętnie. Na rozpisce imprezy, która odbędzie się 21 listopada, zobaczymy aż trzy pojedynki na zasadach uderzanych: dwie w K-1 rules i jedna w boksie w małych rękawicach. W najciekawszym z nich Piotr Pająk zmierzy się z Alanem Kwiecińskim o pas XFC Poland.

Piotr Pająk to zawodnik, który popularność zdobył swoim kanałem „Podróże Wojownika”. Jest poza tym amatorskim mistrzem MMA WFMC i fighterem muay thai na stałe mieszkającym w Tajlandii, trenującym w Tiger MT. Będzie to jego debiut dla organizacji. Alan Kwieciński, poza występem w „Warsaw Shore” jest już doświadczonym zawodnikiem, bowiem zanotował już występy dla FEN, Armii, czy Celtic Gladiator. Stawką starcia będzie pas organizacji XFC Poland. Jest to oddział/franczyza amerykańskiego promotora MMA, który swego czasu miał już zakontraktowanych wielu fajterów z Polski, ale po dużych zawirowaniach ostatecznie nie doszło do ich debiutu za Oceanem. Dodatkowo XFC organizuje swoje amatorskie MŚ w MMA oraz różnych formułach kickboxingu.

W bokserskim main evencie w małych rękawicach zobaczymy Marcina Najmana, który po obronie Jasnej Góry stoczy tym razem pojedynek z Kasjuszem Życińskim. „Don Kasjo” jest byłym pięściarzem z występami w World Series of Boxing, ale angaż w FAME dały mu występy w „Ex na plaży”. Promotorzy pozazdrościli UFC pasa BMF, więc stawką konfrontacji Najmana z Życińskim będzie tytuł… „króla”.

W pojedynku na zasadach K-1 wystąpi Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka, który ma w dorobku pojedynek MMA z dwukrotnie większym rywalem na Fame MMA 1. Zmierzy się on z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here