Weterani KOK w europejskim eliminatorze WKN na gali w Rydze

0
952

Już 8 lutego w stolicy Łotwy, Rydze odbędzie się kolejna gala LNK Fight Night. Jedna z największych grup promocyjnych nad Bałtykiem zaserwuje nam pojedynki w MMA, kickboxingu i w boksie. W karcie walk znalazło się miejsce na eliminator do pasa mistrza Europy WKN na zasadach orientalnych pomiędzy reprezentantem gospodarzy, Raimondsem Aukstikalnisem i Hiszpanem, Jeronimo Sacasasem. Zwycięzca wystąpi w walce o pas na BFS 2 we francuskim Nimmes niewiele ponad miesiąc później.

Mieszkający w Rydze reprezentant miejscowego Muay Thai Academy na co dzień pracuje jako strażak. Łotysz jest weteranem organizacji King of Kings, dla której stoczył kilka pojedynków. W 2018 zmierzył się z obecnym mistrzem litewskiej organizacji w wadze średniej, Danielem Forsbergiem przegrywając z Finem na pełnym dystansie. W maju zeszłego roku doszło do rewanżu pomiędzy wspomnianą dwójką i tym razem w stawce znalazł się pas organizacji. Po pięciu rundach sędziowie byli jednogłośni i wskazali na walczącego przed swoją publicznością reprezentanta Finlandii. Raimonds Aukstikalnis ma na swoim koncie również liczne tytuły amatorskie organizacji WAKO, IFMA i WAK-1F.

Pochodzący z kolumbijskiego Medelin, Jeronimo Sacasas to podobnie jak jego rywal uczestnik gal KOK. W maju zeszłego roku Hiszpan zadebiutował w organizacji Donatasa Simanaitisa podczas gali w Londynie, na której pokonał w pierwszej rundzie przez TKO mieszkającego w Wielkiej Brytanii Włocha, Allesio Leoniego. Ostatnią walkę stoczył w styczniu we Francji zwyciężając na zasadach K-1. W zeszłym roku Hiszpan zadebiutował na zawodowym ringu, a już pół roku później zmierzył się z czołowym hiszpańskim kickboxerem, Rubenem Lee na gali Real Fighters w hiszpańskiej Melilli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem punktowym Lee.

Zwycięzca walki w Rydze spotka się 14 marca we francuskim Nimmes z posiadaczem tytułu mistrza Europy WKN, Samuelem Dbilim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here