Widowiskowe nokauty na Glory RIVALS 3/Enfusion 114 w Amsterdamie (WIDEO) (WYNIKI)

0
229

W sobotę 5 listopada odbyła się kolejna łączona gala Enfusion i Glory. Tym razem w Sporthallen-Zuid w Amsterdamie zobaczyliśmy trzyczęściową kartę walk, na której większość pojedynków skończyła się przed czasem a i nie brakowało przy tym bardzo widowiskowych akcji.

W walce wieczoru Ibrahim El Bouni znokautował szukającego pierwszej wygranej Muhammeda Ballego. Surinamski weteran skończył walkę po ponad dwóch minutach. Walcząc z odwrotnej pozycji wszedł z lewym sierpowym, który zderzył się z głową szykującego się do ataku, nisko pochylonego Turka. El Bouni tym samym wysyła czytelny sygnał, że jeżeli tak dalej pójdzie, będzie poważnym kandydatem do pojedynku o pas w odradzającej się kategorii do 95 kg.

Rewelacyjną formę zaprezentował były pretendent do pasa Enfusion, były mistrz WFL, Jay Overmeer. Holender nie dał rozwinąć skrzydeł innemu zawodnikowi, który ma w swoim dorobku walkę o tytuł Enfusion – Robinie Ciriciu. Overmeer zrobił świetną robotę w holenderskim stylu, odpowiadając przy okazji na szarże rywala świetnymi zejściami i kontratakami.

Po odbiciu się od Leviego Rigtersa na październikowym Collision, Kevin Tariq Osaro wrócił na drogę zwycięstwa, nokautując prawie 150-kilogramowego Abderrahmana Barkoucha. Marokańczyk przypominający sylwetką i stylem walki Ismaela Lazaara, jedyne co miał do zaoferowania, to sierpy w półdystansie. Parę z nich sięgnęło głowy Nigeryjczyka, zwłaszcza jak ten miał tradycyjnie problemy z kondycją, ale podopieczny Mike’a Passeniera przez większość czasu kontrolował dystans. Długie proste ciosy, fronty okazały się dobrym rozwiązaniem na dużo niższego przeciwnika. Decydująca akcja miała miejsce w trzeciej rundzie, kiedy Osaro najpierw trafił długim prawym prostym, a potem poprawił prawym sierpowym, kończąc definitywnie pojedyek.

Debiutujący w Glory, mający walki w Enfusion i K-1 Deniz Demirkapu już w pierwszej odsłonie zdemolował zakroczną nogę Mateja Trcki.

Bardzo dużo działo się też podczas części organizowanej przez Enfusion. Na karcie głównej Enfusion 114 wszystkie pojedynki skończyły się przed czasem. W ostatniej konfrontacji mistrz do 77 kg, Mohammed Touchassie znokautował Dominika Bereczkiego w trzeciej rundzie kolanem na tułów. Miano KO wieczoru wędruje jednak do Karima El Amriego, który po dość słabej pierwszej rundzie, w drugiej odsłonie wyłączył światło Khalidowi El Moukadamowi kopnięciem na głowę.

Brat Zakarii, Ilias Zouggary uporał się z Arturem Derksenem, prezentując się z bardzo dobrej strony, nie dając Niemcowi nawet momentu wytchnienia, doprowadzając do liczenia cztery razy w ciągu dwóch rund. Zwycięstwo odniosła także wracająca do walk po dziesięciu latach Dina Ghabri, która dość szybko odebrała chęć do walki Greczynce Stamatinie Bairaktari.

Na Enfusion Talents Muhammed Simsek dołożył kolejną wygraną przed czasem, chociaż Wassim Bendaou był momentami do bólu niewygodny. O ile jeszcze w pierwszej rundzie Niemiec całkiem nieźle schodził z linii ataku i kontrował, tak od drugiej rundy ograniczył się głównie do irytującego klinczowania. Jak widać poniżej, nie skończyło się to dla niego dobrze.

Młodszy brat mistrza It’s Showtime, Lhoucine’a, Ismael Ouzgni znokautował kolanem już w pierwszej rundzie mistrza ECE i weterana europejskich ringów Kevina Hesslinga.

Dobry występ zanotował Amier Abudlahad, oraz były fajter KOK, Thomas Doeve. Z kolei remisy padły w walkach Bilala Loukiliego z Amirem Aouladem Abdelkhalekiem oraz weteranki Chelliny Chirino z Andonią Prifti. Dowołana na ostatnią chwilę Greczynka sprawiła bardziej doświadczonej rywalce mnóstwo problemów i nie da się ukryć, że organizatorzy chcieli chyba oszczędzić Chirino, która jeszcze na początku pojedynku została ukarana minusowym punktem za niewypełnienie limitu wagowego.

Kolejna gala Enfusion, już bez udziału Glory, w Dordrechcie 12 listopada.

Wyniki gali Glory RIVALS 3/Enfusion 114 (5 listopada 2022, Sporthallen-Zuid, Amsterdam):
Glory RIVALS 3
95 kg: Ibrahim El Bouni pok. Muhammed Balli przez KO 1R (lewy sierp)
77 kg: Jay Overmeer pok. Robin Cirić przez jednogłośną decyzję
+95 kg: Kevin Tariq Osaro pok. Abderrahman Barkouch przez KO 3R (prawy sierp)
70 kg: Nordin Ben Moh pok. Kyle Todd przez jednogłośną decyzję
65 kg: Deniz Demirkapu pok. Matej Trcka przez TKO 1R (lowkicki)
Enfusion 114
77 kg: Mohammed Touchassie pok. Dominik Bereczki przez KO 3R (kolano na korpus)
70 kg: Ilias Zouggary pok. Artur Derksen przez TKO 2R (4 knockdowny w walce)
77 kg: Karim El Amri pok. Khalid El Moukadam przez KO 2R (kopnięcie na głowę)
57 kg: Dina Ghabri pok. Stamatina Bairaktari przez TKO 1R (rezygnacja z walki)
77 kg: Mouyah Abdelmouniem pok. Mike Olvers przez TKO 2R (zatrzymanie lekarskie)
Enfusion Talents 96
61 kg: Muhammed Simsek pok. Wassim Bendaou przez TKO 3R (sierpy)
84 kg: Thomas Doeve pok. Amin Choukoud przez jednogłośną decyzję
77 kg: Bilal Loukili zremisował z Soufian Aoulad Abdelkhalek
77 kg: Ismael Ouzgni pok. Kevin Hessling przez KO 1R (kolano na korpus)
70 kg: Amier Abdulahad pok. Jannes Vercaemst przez jednogłośną decyzję
61 kg: Chelina Chirino zremisowała z Andonia Prifti

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here