Wielka gala RIZIN w marcu. Tenshin vs. Takeru w main evencie?

0
848

Podczas gali RIZIN.26 szef Nobuyuki Sakakibara ogłosił datę kolejnej gali japońskiej organizacji. RIZIN.27 odbędzie się 14 marca na… krytym stadionie baseballowym Tokyo Dome. 50-60 tysięczny obiekt wielokrotnie gościł m.in. finały K-1 World GP. Ostatni raz w 2006. Czy uda się go zapełnić? Na pewno pomogłaby w tym wyczekiwana walka Tenshina Nasukawy z Takeru Segawą.

Niedługo przed pojedynkiem Tenshina z Kumandoiem zaobserwować można było na vipowskim miejscu Takeru. Zestawienie to jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w Japonii w ostatnich latach. Obecność gwiazdy K-1 i wypowiedzi po evencie zdają się potwierdzać, że temat odżył. Czy w 2021 dostaniemy tę walkę?

Wydawało się przez moment, że walka zostanie ogłoszona, lecz po zakończeniu występu Nasukawy nic takiego nie miało miejsca. Natomiast Takeru po gali odpowiadał na pytania dziennikarzy, więc należy przypuszczać, że K-1 z RIZIN znowu siadło do rozmów.

Mistrz K-1 mówił o „neutralnym terenie”

Przyznał też jednak, że obaj najpierw muszą skupić się na swoich walkach. Takeru będzie bronił tytułu w styczniu na K’Festa 4 z Leoną Pettasem, a Tenshin zmierzy się w lutym z Shiro Matsumoto na RISE El Dorado 2021.

RIZIN.27 będzie pierwszą galą organizacji, która będzie miała miejsce w Tokio. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia w regionie Kanto odbywały się w Saitamie, albo Yokohamie. Trzy tygodnie wczesniej, także w Tokyo Dome, zaplanowana jest gala MEGA 2021, ale poza Floydem Mayweatherem jr (który tydzień wcześniej walczy z Loganem Paulem) nie ogłoszono kolejnych nazwisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here