Wielki rewanż i pięciu zawodników z Warszawy na KoK Classic 6

0
1001

Na szóstym evencie cyklu King of Kings Classic 24 kwietnia w Wilnie tradycyjnie zaprezentuje się sporo obiecujących zawodników z Litwy. Poza nimi, jak zwykle, fajterzy z Warszawy. W jednym z najciekawiej zapowiadających się starć Dovydas Rimkus zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Danielem Szottem.

INFORMACJE O GALI KOK CLASSIC 6 – ROZPISKA, TRANSMISJA

Panowie spotkali się po raz pierwszy w czerwcu zeszłego roku na KoK Classic 1 i nieco niespodziewanie zakończyło się remisem. Tamta walka odbyła się na dystansie 3×2 min z większymi, dwunastouncjowymi rękawicami. Ostatnie występy? Rimkus w konfrontacji bokserskiej w lutym znokautował kulturystę Remigijusa Virsilę, a „DJ Troll” bardzo pewnie pokonał Armina Riedla.

Swoją drugą walkę w KoK stoczyć ma Ilona Wojda. Po udanym półamatorskim debiucie w Rydze w listopadzie 2019 „Rico” nie miała szczęścia. Parokrotnie miała pojawić się już na Litwie, ale albo ona sama wypadała z rozpiski, albo wycofywała się rywalka. Tak też było ostatnim razem, kiedy miała walczyć z Karoliną Paulaske, a zastępstwa na ostatnią chwilę nie udało się znaleźć. Po drugiej stronie ringu stanie zawodniczka MMA Evelina Puidaite, którą polscy fani mogą kojarzyć z gali Ladies FN 7 i przegranego starcia z Katarzyną Lubońską. Litwinka z klubu Dainralfas rywalizowała też m.in. w czeskim XFN, czy King of The Cage Baltic Tour.

Oleg Mosznin wraca po lutowej porażce z Matasem Pultarazinskasem. Pochodzący z Grodna reprezentant warszawskiej Garudy miał nawet mistrza KoK na deskach, ale kolano Litwina w drugiej rundzie załatwiło sprawę przed czasem. Tym razem podopiecznemu Dmitrija Kartela znowu przyjdzie rywalizować w wyższej kategorii, a przeciwnik to Vitas Karosas. Młody Litwin wygrywał m.in. z Filipem Rządkiem latem zeszłego roku na KoK Classic 2, czy z niemieckim karateką Mehdim Ebadim. W lutym zawodnik z Fighterhouse miał zmierzyć się z Łukaszem Łęczyckim, ale wycofał się niedługo przed galą.

Doświadczony w MMA Władimir Hynżu w lutym przegrał dyskusyjną decyzją z Vitoldasem Jagelo. Tym razem jednak mieszkający w Warszawie Ukrainiec z Garudy i WCA wystąpi w kickboxingu. „Wołodia” ma skrzyżować rękawice ze specjalistą od kudo (daido juku) Kestutisem Kavaliauskasem. Litwin na ostatnią chwilę podjął wyzwanie starcia w kickboxingu z synem legendy litewskiego MMA Valentina Golubovskisa, Erikasem, które przegrał przez decyzję.

Pojawi się też nowa postać z grochowskiego klubu. Białorusin Denis Mickiewicz zadebiutuje w KoK ze specjalistą od muay thai Dominykasem Dirkstysem. Litwin w lutym na KoK Classic 5 miał się bić z Władimirem Hynżu, ale doznał kontuzji.

W main evencie mistrz MMA Bushido do 70 kg Ervinas Fokinas zmierzy się z Fabricio Calio. Ciekawym wzmocnieniem jest specjalista od MT Kristaps Zile, który na koncie ma m.in. pojedynek z zawodnikiem Glory i Enfusion Arturem Gorlovem, czy występ w Lion Fight. Zmierzy się od z wracającym do KoK po czterech latach Rokasem Kiulisem. Stawką starcia będzie pas KoK/Collizion.

Warto zwrócić uwagę na powrót braci Dimsa, którzy świetnie zaprezentowali się na KoK Classic 4 w grudniu. Dovydas walczyć będzie z Tadasem Povilanskasem, a Gustas ze znanym już publiczności Arminem Riedlem. Ciekawie zapowiadają się też konfrontacje dwóch utalentowanych przedstawicieli litewskiej i estońskiej szkoły, a więc Arnestasa Naujokasa i Aleksandra Solovjova. Do akcji wróci również były kickbokser, niepokonany w KoK, obecnie fajter MMA Mantas Kondratavicius, który bić będzie się z doświadczonym Łotyszem, również znanym publiczności Artursem Leisansem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here