Wielki rewanż Krzysztofa Mariańczyka: tym razem nie zostawię decyzji sędziom

0
1434

Reprezentujący Chwałek Team Sosnowiec, Krzysztof Mariańczyk będzie miał szansę zrewanżować się za ostatnią porażkę. Śląski fighter po raz kolejny pojedzie do belgijskiego Genku, gdzie 11 grudnia spotka się z weteranem Enfusion, Hafidem Abdelem. W stawce znajdzie się pas zawodowego mistrza Europy WFCA.

Reprezentujący słynny Siam Gym zawodnik ostatnią walkę stoczył 16 lipca. Podczas gali Enfusion Cage Event #2 pokonał Damiana Ori decyzją sędziów. Ponadto brał udział w 8-osobowym turnieju K-1 w holenderskim Arnhem. W ćwierćfinale spotkał się z Ibrahimem Kallahem i w trzeciej rundzie doznał paskudnego rozcięcia, po którym pojedynek został przerwany przez lekarza. W Enfusion rywalizował również na kartach Enfusion Talents, które były zarezerwowane dla mniej doświadczonych zawodników. Wcześniejszy pojedynek w tej organizacji stoczył 23 lutego podczas gali w Eindhoven. Pochodzący z Maroka kickboxer pokonał wtedy swojego rodaka, Emada Meknessiego stopując go w drugiej rundzie.

Mariańczyk ostatnią walkę stoczył na gali EFM 2 w bułgarskiej Sofii. Ślązak pokonał wtedy Viliana Vilianova stopując go w trzeciej rundzie. Wcześniej brał udział w krakowskiej lidze Battle of Warriors, na której zmierzył się z Alanem Kalskim i wyszedł z tej walki zwycięski. Ostatni pojedynek w kickboxingu stoczył 21 grudnia w słowackim Popradzie. Podczas gali PCF 21 zmierzył się na zasadach K-1 z weteranem europejskich ringów kickboxerskich i bokserskich, Pavolem Garajem. Walka zakończyła się jednogłośną decyzją sędziów na korzyść walczącego przed swoją publicznością Słowaka. Tym samym niepokonany wcześniej jako profesjonalista Mariańczyk poznał gorycz pierwszej porażki w zawodowej karierze. Reprezentant Chwałek Team Sosnowiec swoje zawodowe szlify zdobywał w nieistniejącej organizacji Spartan Fight, dla której stoczył kilka pojedynków. Rywalizował również na ringach amatorskich. Wcześniej trenował w Paco Team Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here