Wielki rewanż w wadze ciężkiej na GLORY: Collision 3

0
1158

Do wielkiego rewanżu za finał turnieju wagi ciężkiej z grudnia 2018 roku dojdzie na gali GLORY: Collision 3. Podczas zaplanowanej na 23 października w holenderskim Arnhem gali w jednej z walk zobaczymy Jamala Ben Saddika (36-8,1 NC, 29 KO) krzyżującego rękawice z Bennym Adegbuyim (35-6, 20 KO). Pojedynek będzie co-main eventem gali, którą organizacja pokaże w systemie pay per view.

Dla pochodzącego z Maroka byłego zawodnika Hemmers Gym będzie to powrót po zwycięstwie we wspomnianym turnieju. Ben Saddik pokonywał na Glory 62 w Rotterdamie kolejno: posyłając dwukrotnie na deski Juniora Tafę, wygrywając na punkty z Brazylijczykiem, Guto Inocente, a w finale nokautując już w pierwszej rundzie Adegbuyiego. Od tamtej gali 'Goliat’ pozostaje nieaktywny. W marcu tego roku miał on problemy z prawem. Chodziło o handel zaszyfrowanymi telefonami, które są używane przez handlarzy narkotykami. Ostatecznie Ben Saddikowi nie udowodniono winy związanej z udziałem w handlu nielegalnymi substancjami, ale skazano go na 30 dni więzienia. Ben Saddik odwołał się od wyroku. W październiku zeszłego roku planowano jego trzecią walkę z Rico Verhoevenem, by ostatecznie rozstrzygnąć trylogię, ale z powodu kontuzji urodzony w Belgii Marokańczyk wycofał się z pojedynku.

Najlepszy rumuński kickboxer w swojej ostatniej walce znokautował legendarnego Badra Hariego. Podczas gali Glory 76 w Rotterdamie zastopował w trzeciej rundzie legendarnego mistrza japońskiego K-1 w wadze do 100 kg. Było to w grudniu zeszłego roku. Wcześniej udanie powrócił po porażce z Ben Saddikiem w finale turnieju na Glory 62. Podczas gali Glory 71 w amerykańskim Chicago wypunktował D’Angelo Marshalla. Ponadto Rumun ma 4 wygrane walki w boksie zawodowym, a także obozy sparingowe z uznawanym za najlepszego boksera wagi ciężkiej, Tysonem Furym.

Walką wieczoru gali GLORY: Collision 3 będzie pojedynek o pas mistrza wagi ciężkiej organizacji. Broniący tytułu Rico Verhoeven stanie do walki z powracającym do kickboxingu, ostatnim zwycięzcą grand prix japońskiego K-1, Alistairem Overeemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here