Wielkie powroty i polski akcent na jesiennych galach Enfusion. Trzy rozpiski gotowe

0
876

Enfusion nie zwalnia tempa jeśli chodzi o wrześniowo-październikowy czterotygodniowy maraton gal, które będa miały miejsce w Alkmaar. Udało się skompletować trzy główne rozpiski. Poza tym zobaczymy w akcji dawno niewidzianych zawodników: Luisa Tavaresa i Hesdy’ego Gergesa. Nieoczekiwanie na jedną z kart wskoczył także reprezentant Polski z ciekawą przeszłością.

Tavares był podwójnym mistrzem Enfusion w kategoriach -95 kg i +95 kg. W 2018 roku związał się kontraktem z Glory i w czterech walkach wygrał trzykrotnie, chociaż zawodnik z Republiki Zielonego Przylądka nie prezentuje bardzo efektownego stylu. Mimo że nadal ma obowiązującą umowę, wraca do Enfusion na… debiut w MMA, na co pozwala mu obecny układ z Glory i problemy tej organizacji. Tavaresa zobaczymy 9 października na gali Enfusion Cage Events, gdzie część pojedynków zazwyczaj stanowią zestawienia w mieszanych sztukach walki, a część tzw Xtreme Standup (MT w klatce z rzutami i poddaniami w stójce). Po drugiej stronie klatki stanie Bruno Susano, doświadczony portugalski kickbokser. W listopadzie 2019 w Lizbonie zadebiutował w ECE na zasadach XS, pokonując decyzją Joao Silvę. Bił się też m.in. w Superkombat, którgo był mistrzem, a także w KoK, czy EM Legend. W marcu 2018 zmierzył się z późniejszym mistrzem wagi ciężkiej Enfusion Levim Rigtersem. Przegrał przed czasem w drugiej rundzie. Walka Tavares vs. Susano odbędzie się 9 października na ECE.

Hesdy Gerges zadebiutuje w Enfusion i wróci do akcji po ponad dwuletniej nieobecności, gdy w marcu 2018 przegrał przez decyzję w Glory z Badrem Harim (co później zostało zweryfikowane jako NC po wpadce Marokańczyka na testach antydopingowych). Egpicjanin potem podpisał kontrakt z Bellatorem, ale stoczył tam tylko dwie walki i obie w MMA. Dwie porażki na galach we Włoszech wybiły mu z głowy pomysł podbijania klatek i Gerges wraca do swojego sportu. Walczył on m.in. w K-1, Glory, czy It’s Showtime (którego był mistrzem). 3 października na gali Enfusion zmierzy się z Mohammedem El Bouchaibim. Belgijsko-marokański zawodnik w ostatnim występie w lutym w Eindhoven przegrał decyzją z Muratem Aygunem.

Do bardzo interesującego pojedynku dojdzie natomiast o pas ECE 9 października w limicie 67 kg. Youssef El Haji będzie bić się z Juanem Javierem Barraganem. Marokańczyk walczył m.in. z Rafałem Dudkiem w 2015 roku, a także wygrał turniej w Abu Dhabi w 2017 roku, w finale pokonując Petchtanonga. Barragan natomiast brał udział w innej czteroosobowej drabince, stanowiącej eliminację do turnieju w Emiratach i mimo że nie udało się osiągnąć celu, zaprezentował się naprawdę z dobrej, ofensywnej strony.

Ogłoszone walki o pasy Enfusion:
61 kg: Sarel de Jong vs. Aylina Engel (19 września)
72,5 kg: Endy Semeleer vs. Nordin van Roosmalen (3 października)
80 kg: Robin Cirić vs. Jeroen van Diemen (19 września)
70 kg: Dolly McBean vs. Laetitia Bakissy (ECE – 25 września)
95 kg: Fred Sikking vs. Raymond Bonte (ECE – 25 września)
64 kg: Sarel de Jong vs. Michaela Michl (listopad)
77 kg: Kevin Hessling vs. Rodrigo Mineiro (ECE – 25 września)
70 kg: Walid Hamid vs. Anouar Lahmaj (ECE – 9 października)
67 kg: Sheena Widdershoven vs. Sarah Gobel (3 października)
67 kg: Youssef El Haji vs. Juan Javier Barragan (ECE – 9 października)

Ciekawostką jest, że na karcie wstępnej ECE 25 września zobaczymy Sławomira Rakowskiego. Mieszkający obecnie w Holandii fajter w przeszłości stawał na podium mistrzostw Polski w sandzie, a także w formule kick-light. W ostatnich latach startował na mniejszych galach w Niderlandach.

Gale Enfusion można oglądać na żywo w TVP Sport, a gale ECE w Fightklubie.

ECE 25 września:

Enfusion 19 września:

Enfusion 3 października:

*Nidal Bchiri doznał kontuzji i nie wystąpi w walce z Nickim Terpstrą

Rozpiska Enfusion 2020:
18 września: Enfusion Cage Edition (ECE) Rookies
19 września: Enfusion 97 and Enfusion Talents 79
25 września: ECE 3
26 września: Enfusion Rookies
02 października: ECE Rookies
03 października: Enfusion 98, Enfusion Talents 80
09 października: ECE 4
10 października: Enfusion Rookies
17 października: Enfusion 99 (Wuppertal)
listopad: Enfusion 100? (Groningen)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here