Wielkie walki na RISE World Series 2022 w Tokio (WYNIKI) (WIDEO)

0
1193

W sobotę rano polskiego czasu odbyła się jedna z najlepszych gal 2022 roku. Na RISE World Series 2022 w Tokio walką wieczoru było starcie o pas do 53 kg między Kazukim Osakim a Kazane Nagaim.

Starszy z braci Osaki i zwycięzca zeszłorocznego turnieju, Kazane, dali wspaniały, pięciorundowy pojedynek, stojący na najwyższym światowym poziomie. Pełno akcji w półdystansie, wymian i umiejętności z obu stron. Z pojedynku zwycięsko wyszedł Osaki, który obronił tytuł po raz pierwszy, a zdobył go… jeszcze w 2020 roku.

W co-main evencie Taiju Shiratori pokonał po niesamowitym boju YA-MAN-a. Od początku zawodnik Target Shibuya ruszył w swoim stylu mocno do przodu, a Shiratori starał się korzystać z warunków fizycznych, pracując kopnięciami i ciosami prostymi. W drugiej rundzie podopieczny Hiroyukiego Nasukawy trafił kolanem szarżującego rywala i spowodował liczenie. YA-MAN po knockdownie był tylko jeszcze bardziej rozsierdzony i jeszcze bardziej zdeterminowany, aby dorwać przeciwnika. W trzeciej odsłonie niewiele się zmieniło. Shiratori przyjmował kolejne ciosy, ale dotrwał do końca walki bez liczenia. Ostatecznie to zapewniło mu minimalną wygraną.

Kolejny świetny i mądrze poprowadzony pojedynek stoczył Chan Hyung Lee. Mistrz kategorii do 60 kg pokonał tym razem Kana Nakamurę. Japończyk ruszył bardzo mocno do przodu i zepchnął mocno przeciwnika w pierwszej odsłonie. Okazało się jednak, że Koreańczyk dał się wystrzelać Nakamurze i gdy ten opadł nieco z sił, przeszedł do ofensywy. Lee skończył rywala w drugiej rundzie po kumulacji uderzeń. Przebieg walki podobny do sierpniowej gali RISE WS, kiedy po początkowych problemach koreański zawodnik wygrał przed czasem.

Udany powrót do Japonii zanotował Chadd Collins. Australijczyk znokautował w drugiej rundzie kolejnego wysoko stojącego w rankingach rywala. Tym razem padło na mistrza kategorii do 63 kg Naokiego Tanakę. Japończyk przegrał po raz drugi w ciągu kilku miesięcy. W sierpniu na Glory 81 wyraźnie uległ Dennisowi Wosikowi.

Knockdown:

Akcja kończąca walkę:

Mistrz KNOCK OUT Haruto Yasumoto posłał na deski kolejnego rywala, ale tym razem zgodnie z zasadami. W sierpniu w Osace Yasumoto wygrał po uderzeniu łokciem, co potem zweryfikowano jako no contest. Tym razem jednak nie było to potrzebne, bowiem Kensei Yamakawa padł po kopnięciu na głowę.

Wygrane odnieśli również Shiro Matsumoto, Taiga Kawabe i Ryujin Nasukawa. Brat Tenshina wygrał dość wyraźnie z Ryotaro Yoshidą, zdecydowanie skupiając się na technikach bokserskich.

Wyniki gali RISE World Series 2022 – Tokyo (15 października 2022, Ota General Gymnasium, Tokio):
53 kg: Kazuki Osaki pok. Kazane Nagai przez większościową decyzję (50:49, 49:48, 48:48) – o pas
65 kg: Taiju Shiratori pok. YA-MAN przez jednogłośną decyzję (29:28 x2, 29:27)
62,5 kg: Chan Hyung Lee pok. Kan Nakamura przez KO 2R (ciosy)
64 kg: Chadd Collins pok. Naoki Tanaka przez KO 2R (lewy sierp)
46 kg: Koyuki Miyazaki pok. Petlookaon Sarigym przez jednogłośną decyzję (30:29 x2, 30:28)
60 kg: Shiro Matsumoto pok. Koki Osaki przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
53 kg: Haruto Yasumoto pok. Kensei Yamakawa przez KO 1R (kopnięcie na głowę)
60 kg: Taiga Kawabe pok. Shota Okudaira przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
51,5 kg: Tsubasa pok. Ryu Hanaoka przez jednogłośną techniczną decyzję (rozcięcie po zderzeniu głowami, 20:19 x3)
63 kg: Sho Ogawa pok. Kenta przez jednogłośną decyzję (30:29 x3)
51,5 kg: Ryujin Nasukawa pok. Ryotaro Yoshida przez jednogłośną decyzję (30:26 x3)
53 kg: Ryunosuke Ito pok. Takumi Hoshi przez niejednogłośną decyzję (29:28 x2, 28:29)
57,5 kg: Retsu Sashida pok. Shinnosuke Nagamatsu przez jednogłośną decyzję (30:26 x3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here