WLC 13: portugalski bombardier vs hiszpański torreador w walce wieczoru

0
1357

W najbliższy piątek powróci największa organizacja boksu birmańskiego. 25 września w Yangon w Myanmarze odbędzie się gala WLC 13: Lethwei Showcase. W walce wieczoru mistrz WLC w wadze lekko półśredniej, Antonio Faria z Portugali stanie do obrony pasa. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Hiszpan, Francisco Jose Vinuelas.

Portugalczyk Faria stoczył do tej pory trzy walki w organizacji WLC. Dwie pierwsze potyczki pod banderą myanmarskiej organizacji odbyły się w limicie kategorii lekkiej. W lutym zeszłego roku zawodnik z półwyspu Iberyjskiego postanowił pójść w górę z wagą i spotkał się z mistrzem kraju w boksie birmańskim, Sawem Htoo Aungiem na WLC: Mighty Warriors. Portugalczyk zastopował przeciwnika w trzeciej rundzie i wywalczył mistrzowski pas w wadze lekko półśredniej. W debiucie w organizacji Faria spotkał się z legendą lethwei, Mite Yinem. W czerwcu 2018 roku panowie dali niesamowitą walkę, którą ostatecznie wygrał zawodnik z Europy. Trzy miesiące później Portugalczyk znów zameldował się w ringu WLC. Podczas WLC: Heartless Tigers pokonał przez nokaut debiutującego w WLC Nguyena Thanha Trunga.

Vinuelas ma na swoim koncie ponad 60 oficjalnych pojedynków. Zaczynał jako nastolatek od walk w Vale Tudo, następnie zajął się MMA, kickboxingiem i lethwei. Mieszkający obecnie w Chinach zawodnik ostatnią walkę stoczył w lipcu 2019 roku. Hiszpan rywalizował głównie w WLF i Kunlun Fight, gdzie walczył na zasadach MMA i kickboxingu. Zdarzyło mu się nawet walczyć w boksie angielskim jako zawodowiec. Doświadczony fighter będzie debiutował w WLC i w starciu z mającym na koncie trzy wygrane przez nokaut Portugalczykiem nie będzie faworytem.

W innych ciekawych walkach zobaczymy mistrza IFMA i zwycięzcę turnieju Golden Fight, Nicolasa Mendesa. Hiszpan w sobotę 19 września rywalizował na gali Thai Fight, na której został zastopowany przez Tenguenga. Nie wiadomo, czy ostatecznie Mendes zostanie dopuszczony do rywalizacji ale wydaje się, że WLC będzie gorączkowo poszukiwało rywala dla Taja, Saensueka. Młodzieniec trenujący w Venum Training Camp na Pattayi ma na swoim koncie już około 50 pojedynków w Muay Thai, które toczył na słynnych tajskich stadionach.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w wadze półciężkiej pomiędzy Brazylijczykiem, Leehaneyem Henrique a Rosjaninem Vladimirem Szuljakiem. Będzie to klasyczna rywalizacja stylowa. Reprezentant Ameryki Południowej to brawler, który szuka w ringu ostrych wymian i nie kalkuluje podczas walki. Rosjanin to natomiast doskonale wyszkolony kickboxer, który nie daje się ponosić emocjom w ringu. Reprezentant największego państwa świata jest znany z walk w Max Muay Thai, dla której stoczył kilka walk, w tym pojedynek o tytuł w październiku zeszłego roku.

Karta walk obejmuje jeszcze trzy walki mężczyzn i jedną walkę kobiet. Transmisję z piątkowej gali będzie można obejrzeć w Polsce dzięki platformie UFC Fight Pass. Gale WLC transmituje również Canal+ ale ostatnio w Polsce nie pokazywano ich nawet w retransmisji. Poniżej pełna rozpiska.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza WLC w wadze lekko półśredniej:
63,5 kg: Antonio Faria (Portugalia/ mistrz) vs Jose Francisco Vinuelas (Hiszpania)

Pozostałe walki:
75 kg: Nicolas Mendes (Hiszpania) vs. Saensuek (Tajlandia)
71 kg: Leehaney Henrique (Brazylia) vs. Vladimir Shulyak (Rosja)
63,5 kg: Saw Hla Min (Mynmar) vs. Yoel Paique (Argentyna)
54 kg: Pha Kyaw Hae (Myanmar) vs. Bandasak (Tajlandia)
54 kg: Petchnaree (Tajlandia) vs. Miriam Sabot (Włochy)
54 kg: Jay Chay (Mynmar) vs. Elamghari Ayoub (Maroko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here