WOJNA O POZNAŃ! Radosz vs Kosut II 24 października

0
1712

Do niezwykle ciekawej konfrontacji dojdzie 24 października w Poznaniu. W wojnie o dominację w Wielkopolsce zobaczymy dwóch czołowych zawodników sportów uderzanych z tego regionu. Mistrz świata Muay Thai IFMA, Łukasz Radosz z poznańskiej Kohorty spotka się z podopiecznym Łukasza Szulca z Shootboxera Mosina, Adamem Kosutem. Stawką będzie pas zawodowego mistrza Polski XFC.

Łukasz Radosz to najlepszy zawodnik Muay Thai w historii naszego kraju. W rywalizacji amatorskiej dwukrotnie sięgał po złoty medal mistrzostw świata IFMA. Po raz pierwszy zdobył tytuł w kwietniu 2018 roku w Bangkoku na turnieju seniorów. Kilka miesięcy później wywalczył złoto wśród rywalizacji studentów w Meksyku. W zeszłym roku dołożył do swoich osiągnięć złoty krążek przywieziony z mistrzostw Europy w boksie tajskim. Jeśli chodzi o jego karierę zawodową, to walczył głównie na imprezach Poznań Fight Night czy na Radomszczańskiej Gali Sportów Walki w formule Muay Thai. Szersza publiczność poznała go podczas walki na FEN w Poznaniu. Łukasz pokonał wtedy Mateusza Kubiszyna.

Noszący pseudonim ‘Milimetr’ zawodnik trenujący w Mosinie w marcu miał walczyć na rumuńskiej gali Colloseum 18. W lutym podopieczny Łukasza Szulca stoczył ostatnią walkę. Na gali RCP 5 w podpoznańskiej Rokietnicy pokonał przez decyzję sędziów twardego Sebastiana Dziamę z One Punch Sandomierz. Owym zwycięstwem wywalczył pas zawodowego mistrza Polski WFMC. Mierzący ponad dwa metry zawodnik jedną porażkę w swojej zawodowej karierze zanotował na gali RCP 3, na której zmierzył się w walce o mistrzostwo Europy ISKA z Pavlem Sachem. Czech pokonał naszego zawodnika przed czasem. W swojej karierze Kosut ma na koncie zwycięstwo nad weteranem HFO i Wotore, Kamilem Janikiem oraz wygraną na Enfusion z Davidem Kristkiem.

Pojedynek będzie walką wieczoru poznańskiej gali. Walka Radosz vs Kosut to rewanż pomiędzy zawodnikami. Ich pierwsza walka miała miejsce w lutym 2017 roku. Wtedy w formule półzawodowej zwyciężył podopieczny Grzegorza Waligóry. Poniżej jeszcze pierwsza walka fighterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here