XFN: Łukasz Pławecki wystąpi na gali w Pradze

0
1277

Zawodnik klubu HALNY Nowy Sącz Łukasz Pławecki wystąpi na gali powracającej na rynek organizacji XFN. Gala odbędzie się w czeskiej Pradze, a dokładniej w hali Kralovka. Pławecki od 2018 roku rywalizuje w wadze do 77 kg.

W ubiegłym roku Pławecki walczył czterokrotnie odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki. Popularny Boom Boom jest między innymi zawodowym mistrzem świata ISKA, który to tytuł zdobył pokonując Rodrigo Mineiro na gali HFO w maju ubiegłego roku. W latach 2015-2017 był jedynym Polakiem walczącym w azjatyckiej organizacji Kunlun. Całkowity bilans zawodowych walk zawodnika z Małopolski to 25-15-1.

Organizacja XFN zorganizowała pod koniec 2018 roku jedną z największych gal na europejskim rynku MMA. XFN 15: Marpo vs Rytmus oglądało w Pradze na żywo 20 tysięcy widzów. W 2019 mówiło się o planach organizacji wydarzenia w Polsce, jednak z uwagi na problemy finansowe organizacja zniknęła z rynku. W następstwie przejęcia brandu przez słowackiego inwestora organizacja powraca z kolejnymi wydarzeniami. W 2020 zostały zapowiedziane już gale 3 kwietnia oraz 2 maja.

Nie jest jeszcze znane nazwisko rywala, z jakim zmierzy się Pławecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here