Yodsaenklai Fairtex kończy karierę drugi raz

0
1070

Uznawany przez wielu za jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe, Yodsaenklai Fairtex po raz drugi zakończył karierę. W 2017 roku słynny Taj poinformował o emeryturze w Muay Thai, a parę dni temu ogłosił definitywny koniec z fightingiem.

Flagowy zawodnik teamu Fairtex ma na swoim koncie 280 walk zawodowych w Muay Thai i kickboxingu. Ponad 200 zwyciężył, a 74 razy musiał uznać wyższość swoich rywali. Walczący z odwrotnej pozycji reprezentant Królestwa Tajlandii ostatnio rywalizował w organizacji ONE Championship. Po udanym debiucie z Chrisem Ngibi i zwycięstwie nad Luisem Regisem spotkał się z inną legendą. W marcu 2019 roku pokonał Andego Souwera. Po zwycięstwie nad reprezentantem Niderlandów stoczył jeszcze trzy walki, które zakończyły się jego porażkami. Kolejno lepsi okazywali się: Samy Sana, Jamal Yusupov i Petchmorakot.

W przeszłości Yodsaenklai był mistrzem stadionu Lumpinee w czterech kategoriach wagowych. Z takimi referencjami rozpoczął karierę międzynarodową, w której osiągał liczne sukcesy. Zwyciężył w turnieju The Contender Asia, mającym format reality show wzorowany na pięściarskim programie The Contender. Ponadto był mistrzem WMC i WBC Muay Thai. Przez lata stanowił również o sile organizacji Thai Fight, w której walczył obok innych legend sportu jak Saenchai. O powodach ostatecznego zakończenia kariery Taj poinformował na instagramie. Od lat zmagał się z licznymi kontuzjami i wygląda na to, że ostatecznie zdrowie okazało się gwoździem do trumny pięknej kariery Yoda. Poniżej jeszcze zbiór kilku najlepszych akcji z kariery wielkiej Taja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here