Yousri Belgaroui odchodzi z Mike’s Gym

0
1248

Były pretendent do tytułu mistrza Glory w wadze średniej, Yousri Belgaroui (26-6, 13 KO) postanowił coś zmienić w swoim sportowym życiu. Notowany na drugim miejscu w rankingu organizacji Tunezyjczyk rozstał się ze swoim długoletnim trenerem, Mikem Passanierem prowadzącym słynny Mike’s Gym w Amsterdamie. O decyzji fightera poinformował słynny trener w wywiadzie dla Veronica Fight.

Według słów samego szkoleniowca Belgaroui był niezadowolony z ilości czasu, jaki poświęcał mu Passanier. Chodzi o indywidualne podejście do zawodnika, którego według Tunezyjczyka zabrakło. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pod skrzydłami jednego z najbardziej rozpoznawalnych trenerów kickboxingu na świecie znajdują się również byli mistrzowie Glory: Murtel Groenhart i Serhii Adamchuk oraz jedna z największych gwiazd kickboxingu na świecie, Badr Hari. Passanier w wywiadzie powiedział:

– Yousri powiedział do mnie tak: jesteś najlepszym trenerem według mnie, kiedy tylko chcesz. Czasami jednak znajduje się w takiej grupie fighterów, kiedy myślę, że jestem zaniedbywany i potrzebuję więcej uwagi trenera. – skomentował odejście Tunezyjczyka jego były już trener.

Belgaroui stoczył pod okiem Passaniera 11 walk w Glory, z czego 7 zakończyło się jego zwycięstwem. Dwukrotnie próbował zdobyć mistrzowski pas w wadze średniej i dwukrotnie przegrywał z Alexem Pereirą. Na swoim koncie ma zwycięstwo nad Dawidem Kasperskim, które odniósł stopując pochodzącego ze Starachowic fightera we francuskim Lile na Glory 53. Jego ostatni pojedynek miał miejsce na Glory 69 w Dusseldorfie, na której pokonał jednogłośną decyzją sędziów debiutującego w organizacji weterana Enfusion, Ulrika Bokeme. Tunezyjczyk ma już zaplanowaną kolejną walkę dla czołowej organizacji kickboxingu na świecie. Podczas Glory 75 w holenderskim Utrechcie ma zmierzyć się z Niemcem, Jakobem Stybenem. Będzie to jego pierwsza walka pod okiem nowego trenera.

Sam zawodnik podziękował wieloletniemu trenerowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na razie jeszcze nie znamy nazwiska nowego opiekuna Tunezyjczyka, z którym wyjdzie do kolejnej walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here