Z HFO do ECE. Rodrigo Mineiro z szansą na kolejny tytuł

0
1253

Enfusion nie zatrzymuje się. Na zaplanowany na przełomie września i października maraton (o którym informowaliśmy TUTAJ) zapowiedziano kolejne konfrontacje o pasy. Seria gal w Alkmaar zostanie rozegrana w dniach 18 września – 10 października.

Znany polskim widzom z walki o pas ISKA na HFO Rodrigo Mineiro tym razem wejdzie do klatki, aby rywalizować o tytuł ECE w małych rękawicach o pas kategorii -77 kg. Brazylijczyk ma doświadczenie w MMA, więc będzie chciał je wykorzystać na zasadach Xtreme Standup, gdzie dozwolone są rzuty i poddania w stójce. Przeciwnikiem Mineiro będzie Kevin Hessling. Obaj spotkali się w ringu WFL w 2017 roku i wtedy górą po korzystnej decyzji był Holender. Hessling bił się m.in. na pierwszej, historycznej gali Enfusion, a także w rozwojówce Fighting Rookies. Potem występował w Glory (bilans 1-1, w tym pokonanie Stojana Kopriwlenskiego), a w grudniu wrócił do Enfusion, chociaż nie będzie wspominał tego dobrze. W Alkmaar został znokautowany przez Bilala Loukiliego. Co ciekawe, tamta walka odbyła się w limicie do 67 kg.

O tytuł ECE do 70 kg zmierzy się dwóch efektownie walczących Marokańczyków. Walid Hamid w 2017 roku wygrał turniej eliminacyjny do turnieju do 67 kg w Abu Dhabi, na którym przegrał w półfinale z Petchtanongiem. W 2019 roku przystąpił do oficjalnego eliminatora do tytułu -67 kg, ale uległ przez decyzję Khalidowi El Moukadamowi. Anouar Lahmaj natomiast był uczestnikiem siódmego sezonu Enfusion Reality. Ma także na koncie niechlubny rekord, bowiem w 2017 roku został znokautowany obrotówką przez Marvina Monteiro w… 4 sekundy. Lahmaj to jednak solidny fajter, który rywalizował głównie w wadze -72,5 kg m.in. z Regilio van den Entem czy Nordinem van Roosmalenem. Pierwszy idzie więc kategorię w górę, a drugi w dół.

Mistrzostwa Enfusion w wadze -67 kg kobiet bronić będzie Sheena Widdershoven. Holenderka zdobyła pas w maju zeszłego roku w Darmstadt, gdzie pokonała po decyzji Johannę Kruse. Po drugiej stronie ringu stanie Sarah Gobel, która wraca do organizacji po dwóch latach. W 2018 Gobel rywalizowała o tytuł ze wspomnianą Kruse, ale musiała uznać wyższość Niemki.

Ogłoszone walki o pasy Enfusion:
61 kg: Sarel de Jong vs. Aylina Engel (19 września)
72,5 kg: Endy Semeleer vs. Nordin van Roosmalen (3 października)
80 kg: Robin Cirić vs. Jeroen van Diemen (19 września)
70 kg: Dolly McBean vs. Laetitia Bakissy (ECE – 25 września)
95 kg: Fred Sikking vs. Raymond Bonte (ECE – 25 września)
64 kg: Sarel de Jong vs. Michaela Michl (listopad)
77 kg: Kevin Hessling vs. Rodrigo Mineiro (ECE – 25 września)
70 kg: Walid Hamid vs. Anouar Lahmaj (ECE – 9 października)
67 kg: Sheena Widdershoven vs. Sarah Gobel (3 października)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here