Z kopa w… święta, czyli rozkład jazdy (25 grudnia-3 stycznia)

0
1520

Koniec roku dla jednych oznacza barszcz, uszka i bigos, a potem Igristoje na nowy rok, a dla innych bardzo ciekawy czas w sportach walki. Stricte w kickboxingu sezon możemy uznać za zakończony, bowiem nie walczy się obecnie już nawet w Tajlandii. Dlatego żadna z gal na których się skupimy, nie będzie z definicji uderzaną, a wartych odnotowania wydarzeń będzie zaledwie trzy dwa. Ale za to jakich!

PIĄTEK 25 GRUDNIA:

W pierwszy dzień świąt rok kończy ONE Championship z rozpiską ONE: Collision Course II. Nie będzie to wydarzenie na żywo, tylko pojedynki, które odbyły się wcześniej, ale dopiero teraz będą mieć premierę. W main evencie zobaczymy pojedynek do 155 funtów w MT między Dżamalem Jusupowem, który znokautował Yodsanklaia i miał obiecaną walkę o pas, a finalistą zeszłorocznego kickbokserskiego GP Samy’ego Sanę. Druga uderzana konfrontacja to były zawodnik RISE, REBELS i NJKF Kohei „Momotaro” Kodera kontra mistrz MX Muay Xtreme Walter Goncalves. Transmisja od 13:30 w Fightklubie, oraz oficjalnym kanale Youtube ONE. Możecie podczas świątecznego obiadu postawić sobie telefon między ciastem a warzywną. Tak trzeba żyć! Premiera na TVP Sport w nocy z piątku na sobotę o 3:20.

CZWARTEK 31 GRUDNIA:

Normalni ludzie ładują baterie przed sylwestrowymi imprezami, względnie wstają, bo idą do pracy. Istnieje jednak grupa, która rano budzi się z własnej, nieprzymuszonej woli, aby oglądać jak napier*alają się magowie rywalizują mali, 60-kilogramowi Japończycy. No dobrze, nie tylko tacy po 60 kg, ale w tym roku to oni wiodą prym na sylwestrowej gali RIZIN.26 w Saitamie. Rozpiska złożona z szesnastu pojedynków, ponad 9 godzin maratonu z walkami MMA i w kickboxingu. Ze strikerskich atrakcji na pierwszym planie hitowa konfrontacja Tenshina Nasukawy z Kumandoiem, który jest obecnie jednym z najlepszych walczących Tajów. To czołowy zawodnik rankingu stadionu Raja i mistrz WBC MT. Szykuje się najtrudniejsza walka Nasukawy od czasu walki z Rodtangiem? Poza tym swój drugi pojedynek w RIZIN stoczy genialny dziewiętnastolatek Nadaka Yoshinari, który zdobył wszystkie najbardziej prestiżowe tytuły w MT i jeszcze trochę (pasy Lumpinee, Rajadamnern, WMC, WBC MT i IBF MT). Jego przeciwnik to Phetmalai, który jest mistrzem trzeciego najważniejszego stadionu w Tajlandii, czyli Channel 7. Zobaczymy również Kojiego Tanakę, znanego jako Kouzi. Były czołowy fajter K-1 po porażce z Tenshinem chciał nietypowego wyzwania, więc je dostał. Skrzyżuje on rękawice z legendą MMA, byłym mistrzem PRIDE, Takanorim Gomim w walce bokserskiej bez limitu wagowego na dystansie 3×3 min. Poza tym oczywiście mnóstwo atrakcji w MMA. Początek o 5:10, kiedy rozpocznie się walka otwierająca. Oficjalne rozpoczęcie od 6:00. Relacja dostępna w PPV TUTAJ za 20 euro.

NIEDZIELA 3 STYCZNIA:

Rok 2021 w sportach walki otworzą równocześnie dwie imprezy – gala Golden Boya z Ryanem Garcią i efekt współpracy Full Metal Dojo i BKFCBare Knuckle Kingdom. My oczywiście skupiamy się na tej drugiej imprezie, która odbędzie się w Bangkoku, lecz rano lokalnego czasu, aby dostosować się do godzin w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też u nas gala najbardziej szalonego promotora w sportach walki rozpocznie się od godziny 4:00 polskiego czasu. W akcji dobrze znane nazwiska z eventów Fight Circus jak Steve „Panda” Banks, TJ Chang, czy Fabiano Hawthorne. Całość do sprawdzenia na żywo na oficjalnej aplikacji BKFC. GALA PRZEŁOŻONA NA 24 STYCZNIA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here