Z kopa w weekend, czyli rozkład jazdy (17-20 września)

0
964

Wrzesień mocno uderza po raz kolejny. Tym razem przedłużamy weekend do poniedziałku, bo w cztery dni mamy aż 7 znaczących gal! Dzieje się zarówno w Polsce, w Europie, jak i w Azji.

PIĄTEK 17 WRZEŚNIA:

W piątkowy wieczór uwaga fanów kickboxingu zwrócona będzie ku Wolbórzowi, gdzie odbyć ma się gala Wirtuoz Challenge 6: Młoda Krew. Organizatorzy przygotowali pojedynki zarówno w MMA jak i na zasadach kickboxingu. W klatce zobaczymy m.in. znanych z HFO reprezentantów Legia Fight Club Kacpra Glinickiego i Szymona Obroślaka. Pierwszy zmierzy się z Sylwestrem Piętakiewiczem, a drugi z Adrianem Dziubałtowskim. W programie również eliminator do walki o pas zawodowego mistrza Polski do 71 kg między Dawidem Siekiem a Maciejem Markowskim. W MMA zadebiutuje doświadczony kickbokser Daniel Kolasiński. Transmisja w telewizji Fightime od godziny 19:00.

Ci którzy preferują walki na gołe pięści wybiorą natomiast event GROMDA 6. Main eventem będzie długo wyczekiwane starcie między dwoma triumfatorami turniejów – Tomaszem „Zadymą” Gromadzkim i Wasylem Hałyczem. Tradycyjnie też parę superfightów (a w nich m.in. Łukasz Parobiec czy Dawid Żółtaszek), oraz oczywiście ośmioosobowy turniej. Jak zawsze wydarzenie to w PPV. Start od 20:00.

SOBOTA 18 WRZEŚNIA:

Ciekawie będzie w Rydze, gdzie po prawie dwóch latach wraca King of Kings. Na KoK 92 World Series 2021 in Riga walki w trzech różnych formułach. W main evencie były pretendent do tytułu HW KoK Reinis Porozovs zmierzy się z uczestnikiem pojedynku wieczoru Enfusion Cage Events, Kevinem Osaro z Mike’s Gym. Poza tym na szali pas bałtyckiego mistrza Dream Boxing miedzy Ivansem Levickisem a Eduardsem Belasem. Do kolejnej walki stanie Ilona Wojda z warszawskiej Garudy, która podejmie Estonkę Sigrid Kapanen. Inni reprezentanci klubu ze stolicy to Władimir Hynżu (który zmierzy się z doświadczonym Chico Kwasim) i Oleg Mosznin. Transmisja w Fightboksie i na kokfights.tv od godziny 18:00 polskiego czasu.

O 19:00 w Jarocinie zobaczymy natomiast 7. galę organizacji A1, w tym ciąg dalszy turniejów muay thai i lethwei. W akcji m.in. Bartosz Botwina, Artur Saładiak, Filip Rządek, czy Stepan Guba. Relacja od 19:00 w PPV.

NIEDZIELA 19 WRZEŚNIA:

Dla miłośników azjatyckiej bitki od godziny 7:00 RIZIN.30 z Saitamy. Tym razem tylko jedna pozycja uderzana. Pojedynek między mistrzynią organizacji KNOCK OUT Riną „Panchan” Okamoto, a mistrzynią NJKF Minerva, znaną z RISE Momoką Mandokoro. Będzie to pierwszy, historyczny pojedynek pań w kickboxingu w RIZIN. W MMA zadebiutuje natomiast weteran, były mistrz K-1 i zwycięzca turnieju Glory Yuta Kubo. Japończyk skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata w zapsach Shinobu Otą. Transmisja w PPV na serwisie LiveNow.

PONIEDZIAŁEK 20 WRZEŚNIA:

Weekend przedłużamy do poniedziałku, bo na początku nowego tygodnia dwie bardzo mocne pozycje. Rano, bardzo rano, bo od 6:00 K-1 World GP 2021 – Yokohamatsuri, czyli maraton K-1 w Yokohama Arenie. 18 (!) pozycji a wśród nich kickbokserski debiut weterana MMA, złotego medalisty olimpijskiego w judo Satoshiego Ishiiego, który zmierzy się z mocno bijącym, ale walczącym dwie kategorie niżej Ryo Aitaką. Poza tym turniej o pas w kategorii do 67,5 kg, występ byłego fajtera ONE, MOMOTARO czy pojedynki z udziałem ekscentrycznych Yasuhiro Kido i Ryusei Ashizawy. W co-main także były mistrz „starego” K-1 Kyotaro Fujimoto podejmie mistrza wagi do 90 kg Sinę Karimiana. Wszystko to do obejrzenia w serwisie Abema.tv z VPN, albo na serwerze na DiscordzieBeyond Kickboxing„.

Dzień zakończymy w Oradei, gdzie zostanie rozegrana gala Colosseum Tournament 27. Dwie główne walki to konfrontacje o pasy z udziałem zawodników Glory. Stojan Koprywlenski będzie pretendentem do 70 kg i podejmie Sorina Caliniuca, a nowy nabytek Eduard Gafencu będzie bronił mistrzostwa w wadze -77 kg z Anghelem Cardosem. Na karcie również Alexandru Lungu, czy Adrian Maxim. Początek od 18:00 w Fightboksie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here