Z kopa w weekend, czyli rozkład jazdy (26-28 lutego)

0
1403

Zapnijcie pasy, bo przed nami elektryzujący weekend. Od piątku do niedzieli codziennie gale, na które zdecydowanie poświęcić swój czas. Zarówno w Polsce, tuż za naszymi granicami, jak i po drugiej stronie globu.

PIĄTEK 26 LUTEGO:

Zaczynamy bardzo mocnym kickbokserskim uderzeniem w Singapurze. W ostatnich tygodniach ONE Championship postawiło zdecydowanie na walki MMA i mimo wielu świetnych specjalistów od stójki na kontraktach, nie mogliśmy oglądać ich w akcji. Gala ONE: Fists of Fury zmienia ten obraz. 6 walk na karcie, 4 w kickboxingu, jedna w MT. W main evencie Ilias Ennahachi broniący swojego tytułu do 145 funtów z niepokonanym w ONE Superlekiem, byłym mistrzem Lumpinee. W co-main rewanż po dziewięciu latach między Giorgio Petrosyanem a Davitem Kirią. Zobaczymy również inny rewanż, ale po kilku miesiącach z udziałem mistrza świata w kyokushinie Hirokiego Akimoto i Chenglong Zhanga. Poza tym w akcji również Rodtang, który skrzyżuje rękawice z dowołanym niedługo przed galą mistrzem I-1 WMC Tagirem Chaliłowem. Transmisja od 13:30 w Fightklubie, TVP Sport, stronie i aplikacji sport.tvp.pl i oficjalnym kanale Youtube organizacji.

Od godziny 19:00 w Bukareszcie bardzo ciekawie zapowiadająca się impreza Colosseum Tournament XXIII. Główne danie to obrona tytułu do 70 kg przez Sorina Caliniuca z mistrzem ISKA Gabrielem Bozanem. Tego samego wieczoru nowwy nabytek Glory i mistrz dwóch kategorii Colosseum Eduard Gafencu zmierzy się z byłym fajterem Glory Anghelem Cardosem. Relacja w Fightboksie.
Rozpiska:
Sorin Mihai Căliniuc vs. Gabriel Bozan
Vlad Trif vs. Marian Lăpușneanu
Flavius Boiciuc vs. Alexandru Voicu
Vasile Amariței vs. Ionuț Busuioc
Ciprian Ivan vs. Robert Vasile Guraliuc
Eduard Gafencu vs. Anghel Cardoș
Mirel Drăgan vs. Daniel Bolfă
Iulian Marinescu vs. Nicolae Costin
Darius Argyo vs. David Constantin
Daniel Handrea vs. Victor Alexandru

Wieczorem dla amatorów boksu bez zbędnego sprzętu do gry wchodzi GROMDA 4. Tradycyjnie zaprezentują się nieustraszeni, kochający spuszczać wpie*dol, uliczni zabijacy, którzy na widok krwi zmieniają się w dzikie bestie. No i mają uznanie swoich ekip. W tym wesołym gronie m.in. znani z walk MMA Łukasz Parobiec czy Krzysztof Pietraszek. W programie ośmioosobowy turniej i extrafighty. Transmisja od 20:00 w PPV na gromda.tv za 19,99 zł.

SOBOTA 27 LUTEGO:

Od 9:30 ostatnia gala REBELS – The Final, które ostatecznie łączy się z KNOCK OUT. Main evencie m.in. znany z K-1 Hinata Watanabe kontra gwiazda Shoot Bxoxingu Kaito Ono. Gala w PPV TUTAJ.
Rozpiska:
Hinata Watanabe vs. Kaito Ono
Ryuto Oinuma vs. Yusei Shirahata
Ryunson Pan vs. Yota Shigemori
Yoshiro Tsuzaki vs. Ricardo Bravo
Ryotaro vs. Satoru Hashimoto
Shoji Otani vs. Yutaro Asahi

Jeżeli ktoś wstanie w miarę wcześnie, jak na sobotnie standardy i będzie chciał miło rozpocząć dzień, to od 10:00 w Tokio gala Krush.122. Główna walka to konfrontacja o pas do 57,5 kg zwycięzcy niedawnego mistrzowskiego turnieju Takahito Niimiego z jednym z najciekawszych japońskich talentów, Tomą. Transmisja na Abema.tv z VPN.

Wieczorem w Brnie natomiast wyjątkowo smakowicie zapowiadające się sobotnie danie główne w postaci powrotu Oktagon Underground. Na UNDG: Last Man Standing ośmioosobowy turniej, w którym wystąpią m.in. były fajter Glory Bailey Sudgen, mistrz Enfusion Cage Events Milan Pales, czy mający doświadczenie w walkach w Tajlandii Marc Rey, Carsten Ringler i Marco Novak. Nie można również zapomnieć o mającym na koncie pojedynek z Buakawem Michale Krcmaru. Do tego kilka świetnych superfightów z udziałem m.in. Tomasa Hrona, Vladimira Moravcika, czy Moniki Chochlikovej. Start o godzinie 18:00 w PPV na Oktagon.tv. Koszt 9.99 euro.

NIEDZIELA 28 LUTEGO:

Z samego rana w Yokohamie pierwsza flagowa gala RISE w tym roku. Na RISE Eldorado 2021 przede wszystkim Tenshin Nasukawa, który zmierzy się w rewanżu z Shiro Matsumoto. Rewelacyjne zestawienie Taiju Shiratoriego z Kento Haraguchim, oraz inne czołowe postaci drugiej największej organizacji w Japonii jak mistrzowie Masahiko Suzuki i Black Panther BeyNoah, triumfatorka zeszłorocznego turnieju RISE Hinata Terayama, posiadacz pasa KNOCK OUT Rui Ebata, oraz były posiadacz tytułów WBC i Rajadamnern Genji Umeno. Zaczynamy po godzinie 5:00 walkami otwierającymi, a oficjalny start o 6:30 polskiego czasu. Transmisja powinna być za darmo w Abema.tv, albo za pieniądze (16,99 USD) z angielskim komentarzem na FITE.tv.

W niedzielę pierwsza gala King of Kings w 2021 (nie licząc licencjonowanego eventu w Kazachstanie). Na KoK Classic 5 w Olicie w walce wieczoru wracający po ponad roku nieobecności były pretendent do tytułu DSF Kickboxing Challenge Mateusz Rajewski. Płocczanin w niecodziennym dla siebie limicie (do 73 kg) podejmie czołowego litewskiego fajtera, który w 2019 rywalizował o tytuł KoK, Mindaugasa Narauskasa. Tradycyjnie sporo zawodników trenujących w warszawskiej Garudzie jak Łukasz Łęczycki, Daniel Szott, lub Ilona Wojda. Ciekawie zapowiada się udział Olega Mosznina, który znowu idzie kategorię do góry i podejmie tymczasowego mistrza Matasa Pultarazinskasa. Warto zwrócić uwagę na pojedynek w MMA, gdzie kontrowersyjny, ale też bardzo mocny Vitoldas Jagelo zmierzy się z trenującym w Garudzie i WCA, mającym na koncie boje w WFCA, ACB i WWFC Wołodymyrem Hynżu. Zaczynamy o godzinie 18:00 polskiego czasu w stacji Fightbox, albo w PPV na kokfights.tv.

Rozkład jazdy 26-28 lutego:
26.2
ONE Championship (13:30 – TVP Sport, sport.tvp.pl, Youtube ONE)
Colosseum Tournament XXIII (19:00 – Fightbox)
GROMDA 4 (20:00 – PPV)
27.2
REBELS – The Final (9:30 – PPV)
Krush.122 (10:00 – Abema.tv/VPN)
Oktagon Underground: Last Man Standing (18:00 – PPV)
28.2
RISE Eldorado 2021 (5:00/6:30 – Abema.tv, Fite PPV)
KoK Classic 5 (18:00 – Fightbox)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here