Z trybun do klatki, czyli nadchodzi The War

0
1857

Polska bez wątpienia jest jednym z najważniejszych rynków w Europie, jeśli chodzi o walki bez rękawic. Po Wotore, Krwawym Sporcie, Gromdzie i Genesis czas na kolejną organizację na gołe pięści. The War to nowy projekt, który wyraźnie różni się od wcześniej wymienionych, przede wszystkim ze względu na zespołowy charakter i fakt, że naprzeciw siebie stanąć mają ekipy kibicowskie.

Nie jest tajemnicą, że wśród piłkarskich kibiców są grupy, które rywalizują między sobą również poza stadionem, najczęściej w lasach i odludziach. Teraz chuligani mają uczestniczyć w kolejnej serii walk zawodowych. To nie pierwszy raz, kiedy kibice rywalizują między sobą. W 2017 roku walki zespołowe w formule MMA próbowało wprowadzić Iron Warriors Team. Jeszcze wcześniej, na Łotwie, organizowano gale Team Fighting Championship.

Organizatorzy przewidują turniej, który wyłonić ma „najlepszą ekipę w Europie”. Przewiduje także pojedynki nieturniejowe. Wszystkie walki mają być w formacie 3×3, w klatce według zasad podobnych do tych w Genesis (boks + łokcie). Nie ma limitu czasowego. Nagrodą główną jest 150 tysięcy złotych (w tym 50 za sam awans do finału). W wywiadzie dla serwisu fansportu.pl, jeden z założycieli zapowiadał także udział drużyn spoza Polski. Nie jest jeszcze znane miejsce, ani data wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here