Zawodnicy Garudy Warszawa ze zmiennym szczęściem na KoK Summer Special Edition (WYNIKI) (WIDEO)

0
1112

Aż sześciu reprezentantów wystawił warszawski klub Garuda Muay Thai Gym na galę King of Kings Summer Special Edition w Kownie. Większość walk odbyła się, podobnie jak na czerwcowym KoK Classic, na dystansie trzech dwuminutowych rund. W walce wieczoru Evaldas Petrauskas pewnie pokonał Łukasza Łęczyckiego. Nie obyło się również bez kontrowersji.

Czterorundowa walka wieczoru była oficjalnym profesjonalnym pojedynkiem bokserskim i jako jedyna miała trzyminutowe starcia. Zawodnicy także wyposażeni byli w standardowe 10-uncjowe rękawice, zamiast dwunastek. Debiutujący Łukasz Łęczycki miał bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę, ale sensacji nie sprawił. Zawodnik, który bił się m.in. o tytuły zawodowego MP w K-1 rules i MT tylko w pierwszej rundzie był w stanie zaskoczyć brązowego medalistę olimpijskiego. Potem Petrauskas kontrolował to co działo się w ringu, w trzeciej rundzie powodując liczenie po kombinacji na głowę i korpus.

Jeden z pionierów polskiego MT Filip Rządek walkę z Vitasem Karosasem wziął niedługo przed galą. Przyjechał do Warszawy potrenować jakiś czas i przy okazji wszedł w zastępstwie za Pavla Mazuroka, który został przesunięty do innego starcia. Między oboma zawodnikami były 23 lata różnicy! O ile w pierwszej odsłonie Rządek nie mógł znaleźć odpowiedniego rytmu, tak w drugiej i trzeciej rundzie dość często głowa Litwina odskakiwała po czystych ciosach. Dodatkowo w trzeciej rundzie po kolanie Karosas padł na deski, ale ringowy nie zaczął liczyć. Ku powszechnemu zdziwieniu niejednogłośnie zwyciężył reprezentant Litwy, który sam był wyraźnie zaskoczony rezultatem.

Zawodowo zadebiutował inny podopieczn Dmitrija Kartela, Oleg Mosznin. Pochodzący z Grodna 21-latek w szybkiej i technicznej walce zremisował z Dovydasem Levickisem. Remisów było zresztą dość dużo podczas całego wydarzenia.

Zadowolony mógł być Denis Makowski, który niejednogłośnie pokonał wspomnianego Pavla Mazuroka. Wcześniej był plan, aby Makowski zmierzył się z litewskim talentem Dominykasem Dirkstysem, ale 19-latkowi przydarzyła się kontuzja. Fajter z Garudy podczas pojedynku bardzo często wykorzystywał swój refleks i wielokrotnie unikał uderzeń Łotysza. Mazurokowi nie zdarzało się trafiać zbyt często, wyprowadzając ataki w powietrze, albo na zasłonę.

Dobrą walkę dał Hubert Dylewski, który przetrzymał mocne ataki Simonasa Rackauskasa na początku walki. Potem polski zawodnik często punktował wejściami do półdystansu, nie unikając efektownych wymian. Tutaj też jednak arbitrzy widzieli pojedynek po swojemu i dali remis.

Daniel Szott niejednogłośnie musiał uznać wyższość Lukasa Baneviciusa. Zdobywca Pucharu Europy WAK-1F przez cały czas okupował środek ringu, podczas gdy jego rywal krążył w pobliżu lin. Pojedynek był bardzo wyrównany i o jego rezultacie prawdopodobnie zadecydowała 1. runda, najtrudniejsza do oceny.

Na samym początku transmisji mieliśmy jedyną walkę zakończoną przed czasem. Aleksandr Solovjov piękną obrotówką pod prawy łokieć znokautował Benasa Sorochovasa. Kompletnie w całej sytuacji zagubił się sędzia, który najpierw myślał, że technika trafiła poniżej pasa, a potem nie był pewny, czy nie miała miejsca po gongu kończącym rundę. Litwin nawet nie został wyliczony, tylko oficjalnie nie zgłosił chęci do dalszej walki.

Rezultaty gali King of Kings Summer Special Edition (2 sierpnia, Renginiai Oaza, Kowno):

boks 65 kg: Evaldas Petrauskas pok. Łukasz Łęczycki prez decyzję
71 kg: Vitas Karosas pok. Filip Rządek przez niejednogłośną decyzję
60 kg: Oleg Mosznin zremisował z Dovydas Levickis
85 kg: Linas Andrijauskas pok. Einars Golbergs przez decyzję
75 kg: Denis Makowski pok. Pavel Mazurok przez niejednogłośną decyzję
75 kg: Simonas Rackauskas zremisował z Hubert Dylewski
65 kg: Ernesta Kareckaite pok. Sigrid Kapanen przez decyzję (pro-am)

76 kg: Lukas Banevicius pok. Daniel Szott przez niejednogłośną decyzję
67 kg: Eduards Misins zremisował z Samuelis Sorochovas
75 kg: Aistis Matjosaitis pok. Arnas Valiukaitis przez decyzję
61 kg: Mantas Rimsa zremisował z Airidas Mikalauskas
MMA ZST 66 kg: Marius Seputis zremisował z Ovidijus Bartusevicius
66 kg: Aleksandr Solovjov pok. Benas Sorochovas przez TKO 1R (niezdolność do kontynuowania walki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here