Zawodnicy z Warszawy powalczą na Mix Fight Championship w sobotę

0
594

Reprezentujący Garuda MT Gym Warszawa Oleg Mosznin i Anton Podhornyj wystąpią w zastępstwach na gali Mix Fight Championship w Darmstadt w sobotę 9 lipca w Darmstadt. Szczególnie ciekawe wyzwanie czeka byłego pretendenta do pasa KoK Mosznina, który powalczy w turnieju, znacznie powyżej swojej nominalnej kategorii.

Pochodzący z Grodna zawodnik w King of Kings rywalizował w walkach od 60 do 65 kg (gdzie walczył również o pas). Teraz wystąpi w czteroosobowej drabince do… 72,5 kg, zastępując mającego na koncie walki w Enfusion Besmira Helshaniego! Jego przeciwnikiem w półfinale będzie Johannes Baas z klubu Tempel Fightschool z Darmstadt, który jest zawodowym mistrzem Niemiec ISKA. W drugiej parze spotkają się Ibrahim Malak i Younes Sultani. Zwycięzca wystapi z dwoma innymi wygranymi analogicznych turniejów w grudniowej drabince finałowej, a do tego grona dołączy mistrz Mix FC, Wład Tuinow.

Mosznin wszystkie swoje dotychczasowe profesjonalne walki toczył w KoK. Ostatni raz walczył na marcowej gali w Wilnie, gdzie po sześciu rundach (w tym jednej dodatkowej) przegrał niejednogłośnie starcie o pas do 65 kg z Matasem Pultarazinskasem.

Drugim reprezentantem warszawskiego klubu będzie Anton Podhornyj. To reprezentant Ukrainy na zawodach WAKO. Zmierzy się on z innym znanym z King of Kings fajterem, Arminem Riedlem. Podhornyj zastąpił w superfighcie Ihama Lahlou.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here