Zawodnicy ZKS Boks Zielona Góra walczyli na gali w Niemczech

0
2342

19 listopada w Niemieckim Wuppertal odbyła się gala sportów walki tytułowana Die Nacht wer Löwen. Na Gali odbywały się w boksie oraz K1 a samej karcie walk był m.in Geraldo Holzken. Walczyło dwóch Polaków reprezentujących klub ZKS Boks Zielona Góra.

Poniżej relacja od trener Patryka Szpery:

Filip Marek stoczył swój pierwszy zawodowy pojedynek a jego przeciwnikiem był Zakaria Koubia z Maroka. Na początku Marek przyjął wysokie kopnięcie na głowie i był liczony więc musiał odrabiać straty. Wiedzieliśmy, że żeby wygrać trzeba rywala posłać na dechy a najlepiej znokautować. Od drugiej rundy Filip zdobywał coraz większą przewagę, a w końcówce huknął lewych sierpowym w szczękę rywala i tylko gong uratował Marokańczyka. W trzeciej rundzie przewaga Marka była już wyraźna ale nie udało się doprowadzić przeciwnika do liczenia. Punktacja sędziów 2x 29-28 i 28-28 całkowicie oddaje obraz pojedynku. Warto zaznaczyć, że Filip ma dopiero 15 lat.

Drugim zawodnikiem który walczył zawodowo jest Mateusz Tratkiewicz z wagi ciężkiej. Wystąpił on w walce której stawką był tytuł Mistrza Niemiec federacji ISKA, a jego rywalem był Sven Eyslen. Walka była bardzo równa, zawodnicy raz po raz wchodzili w mocne wymiany. W Pierwszej rundzie więcej mial do powiedzenia Tratkiewicz, w drugiej przewagę zdobył Niemiec i o wszystkim decydowała trzecia runda a w tej wynik mógł pójść w obie strony. Ostatecznie u wszystkich sędziów 29- 28 zwyciężył Sven Eyslen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here