Zhuravlev wraca do akcji. Tym razem w turnieju

0
1158

Pavel Zhuravlev po zdobyciu tytułu tymczasowego wagi ciężkiej Fighting and Entertainment Association tym razem schodzi kategorię niżej. Ukraiński zawodnik stanie do walki o zwycięstwo w czteroosobowej drabince do 95 kg na gali FEA 28 marca w Ciorescu pod Kiszyniowem.

„Caiman” wśród licznych tytułów ma na koncie tymczasowe mistrzostwo kategorii do 95 kg Glory. W 2017 roku pokonał Saulo Cavalariego, lecz do walki unifikacyjnej z Artemem Vakhitovem ostatecznie nie doszło. Zhuravlev rozstał się z Glory i zaczął bić się dla FEA. W debiucie w sierpniu 2019 pokonał Mehmeta Ozera przez TKO w 2 rundzie i zabrał tymczasowy tytuł w HW.

Kolejnym wyzwaniem, jakie rzucił ukraińskiemu zawodnikowi mołdawski promotor (do 2018 roku działający jako partner King of Kings przy galach w Kiszyniowie) będzie czteroosobowy turniej do 95 kg. W półfinale Zhuravlev zmierzy się z afrykańskim fajterem mieszkającym w Holandii Moribą Kosiahem. Liberyjczyk w listopadzie ze świetnej strony zaprezentował się na KoK w Krefeld, nokautując pojedynku o lokalny tytuł IKBO lokalnego bohatera Ronny’ego Donkora. Na co dzień Kosiah trenuje w SB Gym w Utrechcie m.in. z Muratem Aygunem, Eliasem Ennahachim, czy Iliasem Bulaidem.

W drugim półfinale spotkają się Mladen Kujundzić i Mikhail Tyuterev. Chorwat jest bardzo doświadczonym fajterem z walkami m.in. w Glory, FFC, czy Tatnefcie. W marcu wystapił po raz pierwszy dla FEA, pokonując niejednogłośnie po czterech rundach Alexandru Burduję. Tyuterev w grudniu bił się w FEA w identycznym turnieju w tej samej wadze. Po wygraniu z Samirem Boukhidousem w finale musiał uznać wyższość wspomnianego Burdujy.

Podczas imprezy 28 marca głównym wydarzeniem będzie pojedynek o tytuł w limicie do 65 kg między byłym mistrzem KoK Stanislavem Renitą a Martinem Vetrilą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here