Zmarł legendarny Frank Lobman

0
1128

Przykra wiadomość napłynęła z Holandii. 10 czerwca zmarł mistrz świata w kickboxingu, Frank ‘The Animal’ Lobman. Pochodzący z Surinamu zawodnik i trener miał 67 lat. W czasie swojej kariery stoczył 116 walk, z czego 110 wygrał. Aż 100 pojedynków zakończył przed czasem. Miał na swoim koncie również wygraną walkę w formule MMA. Był 5-krotnym mistrzem Europy w kickboxingu, posiadał również tytuł mistrza Holandii, mistrza Europy EMTA i IKBF w wadze ciężkiej. O śmierci poinformował jego wieloletni przyjaciel, Jan Oosterbaan.

Lobman rozpoczął karierę w latach 80-tych, kiedy to zdobywał swoje szlify na lokalnych imprezach kickboxingu, dochodząc do statusu jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w kraju. W 1991 roku spotkał się z późniejszym mistrzem UFC i Pancrase, Basem Ruttenem. W stawce owej walki był pas mistrza Europy. Lobman skończył późniejszego mistrza MMA już w pierwszej rundzie.

W trakcie swojej kariery ‘The Animal’ spotykał się z czołowymi zawodnikami swojej ery. Trzykrotnie wychodził do walki z Peterem Aertsem, z czego wszystkie trzy kończył się jego porażkami. Pokonywał takich zawodników jak: mistrz Anglii, Mark Russell, ojciec mistrza Glory w dwóch kategoriach wagowych, William van Roosmalen, amerykańskiego zapaśnika i gwiazdę MMA, Kena Shamrocka czy legendarnego Andre Mannaarta. Jego nazwisko na rozkładzie oprócz wspomnianego Petera Aertsa ma również były mistrz UFC w wadze ciężkiej, Maurice Smith.

Lobman ostatnią walkę stoczył w 2003 roku w swoim rodzinnym Rotterdamie. Spotkał się w niej z Janem Oosterbaanem, tym samym który poinformował o jego śmierci, przegrywając przed czasem. Było to pożegnanie Lobmana z ringiem po blisko 9-letniej nieobecności między linami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here